i7 7700K vs R7 1700X

i7 7700K tek tuş 5.0'a gelse bile Multi Core'da tek tuşla 16 çekirdek olmuyor. Giriş seviyesi R5 1400 bile 3.8 görebilir. Ryzenlar'ın OC modelleri X olanlardır ve 4.0 gibi yüksek frekanslar garantidir. Sweet spot 3.6 3.7 gibi görülürse mis gibi oyun oynarsın. Kafanı yorma bu kadar, hele ki 4K için Ryzen dururken.

Hocam GTX 1070 ile 2K’da oynamayı planlıyorum. R7 1700X daha iyi olur diyorsunuz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ikisi arasindaki secim senin 1700 de cok guzel OC olur. 1700 daha smooth gaming saglar sana suan 7700Kya gore 2K ve 4K daha iyidir bana gore yaninda saglam RAM almani da tavsiye ederim DC 3200 EN AZ

Uzaklaştırıldığım için cevap yazamadım arkadaşlar bunun için üzgünüm. Kararımı verdim ikisinide almıyorum :D R5 1600 almaya karar verdim çünkü R7 serisi oyun için çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Bu konuda Ryzen seçmeme yardımcı olan herkese Teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı