i7 7770HQ sürücü tarihi 2009 olarak görünüyor

ErgunPlak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Intel i7 7770 HQ mobil bir işlemci kullanıyorum. Aygıt yöneticisinde işlemcilerin sürücü tarihleri var 8 tane seçeneğin hepsinin sürücü tarihi 2009 ama laptop 2018 yılında falan çıktı diye hatırlıyorum. Bu nasıl oluyor? İşlemci driver güncellemesini hiç duymadım nasıl yapılır bilmiyorum. Sorunumu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Intel i7 7770 HQ mobil bir işlemci kullanıyorum. Aygıt yöneticisinde işlemcilerin sürücü tarihleri var 8 tane seçeneğin hepsinin sürücü tarihi 2009 ama laptop 2018 yılında falan çıktı diye hatırlıyorum. Bu nasıl oluyor? İşlemci driver güncellemesini hiç duymadım nasıl yapılır bilmiyorum. Sorunumu nasıl çözebilirim?
İşlemciye sürücü güncellemesi olmaz ve bu bir sorun değildir. Benim R5 2600 işlemci de orada 2006 gözüküyordu 😀

Belki 2009'da çıktıda bize şimdi yutturuyorlar.(!)Eee ticari amaç bu her şey mümkün olabillir :)

Yani sıkıntı olmazsa sorun yok ama işlemciye yapılabilecek bir işlem var mıdır upgrade tarzı daha iyi performans almak için
İşlemcide ciddi bir ısınma sorunu yoksa performansı pek arttırmaz ama İntel XTU programı ile işlemciye undervolt yapmanı tavsiye ederim. Sıcaklıklara ciddi faydası oluyor. Ben 6700HQ ile yapmıştım.

Belki 2009'da çıktıda bize şimdi yutturuyorlar.(!)Eee ticari amaç bu her şey mümkün olabillir :)
Şakası bile kötü :D
Bir kaç ay önce temizleme macun değiştirmeye vermiştim o geld ilk aklıma işlemcimi söküp başka bir işlemci koydular diye
Orası bilmiyorum. Daha stabil ve kararlı çalışır sistem. Yani güncellik iyidir.
Peki nasıl yapacam video link bir şey var mıdır ?
İşlemcide ciddi bir ısınma sorunu yoksa performansı pek arttırmaz ama Intel XTU programı ile işlemciye undervolt yapmanı tavsiye ederim. Sıcaklıklara ciddi faydası oluyor. Ben 6700HQ ile yapmıştım.

Undervolt herhalde şey değil mi frekans düşürme ben işlemcide böyle bir sorun yaşıyorum evet güç ayarlarından 100 yapınca FPS droptan oyun oynanmıyor bende 85'de kullanarak sorunu çözdüm alakalı konular mıdır ama bilmiyorum. Mesela çok saçma AC Origins'te en yüksek ayarlarda 55 60 FPS civarı alıyorum ama CS:GO'da en düşük ayarda bile 100 FPS oluyor bu dengesizliğin sebebi de acaba işlemci midir çünkü CS:GO işlemciyi de bayağı kullanıyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı