i7-7800K ve GTX 1080 Ti Sistemde FPS Düşüklülüğü

Ayberkinli

Decapat
Yaklaşık olarak 1.5 sene önce Twitch'te yayın açmaya başladım şu an halihazırda bir sürü sıkıntıyla uğraşıyorum. Diğer insanların tek bilgisayarla rahatlıkla yayın yaptığı oyunlarda benim FPS'im düşmeye ve beni aşırı derecede rahatsız etmeye başladı.
Oyun Bilgisayarım;
İşlemci; i7-7800K @3.70 GHz
Ekran Kartı; Evga FTW 3 1080 Ti
RAM; 16 GB x1 Kingston
SSD; 256 GB Kingston
Anakart; Tuf Gaming Z370 Pro

Bilgisayarın bütün güncelleştirmeleri yapılı durumda fakat örneğin PUBG oynarken (Yayın dışında) FPS'im 40'ı gördüğü bile oluyor. Bazen ise 220'yi gördüğü oluyor. Gayet sinir bozucu bir durum FPS bir türlü sabit değil bazı günler rahatlıkla oynarken bazı günler yüksek sıkıntılar çekiyorum.

Sanki bazen anlık takılmalar oluyor gibi. Yayın açtığım zaman durum iyice kafayı yiyor ve FPS 90'dan yukarı çıkmamakla beraber genel olarak 35 40'a düşüyor ve yayın bilgisayarımın CPU Kullanımı %98'leri görüyor ve bu da yayını kastırıyor. Oyun bilgisayarımda herhangi bir eksiklik görüyor musunuz benim göremediğim?

Bahsetmişken yayın bilgisayarımın özelliklerini de paslayayım buraya;
Yayın Bilgisayarım;
  • İşlemci; i5-3470
  • RAM; 12 GB 1x8 1x4
  • Ekran Kartı; R7 265 Dual c
    Anakart; Hakkında pek bilgim yok herhangi bir 1150 pin anakart sanırım.
  • Hard disk 500
Özellikler bu kadar. Bilgisayarda düzeltmem gereken bir nokta varsa gaming PC'den başlamak isterim o yüzden ona göre önerilerde bulunabilirseniz bu durumdan çok hoşnut kalırım.

Monitörlerimin hepsi 60 Hertz konunun bununla alakası olabilir mi? Gaming PC'ye 2 monitör
1600x900 - 1920x1080 (60 Hz) Monitör takılı.
Yayın bilgisayarına 1x 1324x768 (55 Hz) monitör takılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı