i7 8565U işlemci hızı düşüyor

Ceylanlı

Centipat
Daha fazla  
İşlemci i7 8565u ekran kartı MX130.
Valorant, Age of Empires 3 de gibi oyunlar oynarken işlemci 1.80GHz'le çalışırken aniden 0.400GHz"e düşüyor 30 saniye sonra falan düzeliyor.
İşlemcinin Turbo Boost ayarını açınca sıcaklığı 60 iken 80 90'a fırlıyor ve tekrar işlemci 0.400GHz"e düşüyor sebebini bilen varsa yardım edebilir mi?

İşlemci i7 8565u ekran kartı MX130.
Valorant, Age of Empires 3 de gibi oyunlar oynarken işlemci 1.80GHz'le çalışırken aniden 0.400GHz"e düşüyor 30 saniye sonra falan düzeliyor.
İşlemcinin Turbo Boost ayarını açınca sıcaklığı 60 iken 80 90'a fırlıyor ve tekrar işlemci 0.400GHz"e düşüyor sebebini bilen varsa yardım edebilir mi?
PROCHOT sınırına geldiği için olabilir. Soğutmanız yeterli değil. Undervolt ve Laptop soğutucusu almanızı öneriyorum.

Çift Taraflı PROCHOT var ise bunu devre dışı bırakmayı öneriyorum.

PROCHOT sınırına geldiği için olabilir. Soğutmanız yeterli değil. Undervolt ve Laptop soğutucusu almanızı öneriyorum.

Çift Taraflı PROCHOT var ise bunu devre dışı bırakmayı öneriyorum.
Undervolt yapmak işe yaradı teşekkür ederim -80 volt verebiliyorum sonra mavi ekran yiyorum bunu arttıra biliyormuyum

Undervolt yapmak işe yaradı teşekkür ederim -80 volt verebiliyorum sonra mavi ekran yiyorum bunu arttıra biliyormuyum
-80 verince takılan birim Cache'dir. Cache -80 kalsın.
Core daha fazla olacaktır Cache'e kıyasla. Core'a -140 vermeyi deneyin.

İntel GPU, System Agent ve iGPU Unslice'a -40 Undervolt uygulayın.

FIVR, TPL ve Ana Ekran'ın ekran görüntülerini atar mısınız?

Geri
Yukarı