i7 8565U ThrottleStop "limit reasons" nedir?

EmrecanROG

Hectopat
Daha fazla  
i7 8565U işlemcili HP bilgisayarımda ThrottleStop kullanıyorum. Normalde 1.8GHz, oyunlarda ise en fazla 2.2GHz'te kullanıyorum. Birazcık da undervolt yaptım fakat Limits'e tıkladığımda görseldeki şeyler çıkıyor, bunları nasıl çözebilirim? Görsel ektedir. (Ekran kartı MX250)

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-08_155524.png
    resim_2020-10-08_155524.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 53
i7 8565U işlemcili HP bilgisayarımda ThrottleStop kullanıyorum. Normalde 1.8GHz, oyunlarda ise en fazla 2.2GHz'te kullanıyorum. Birazcık da undervolt yaptım fakat Limits'e tıkladığımda görseldeki şeyler çıkıyor, bunları nasıl çözebilirim? Görsel ektedir. (Ekran kartı MX250)
U serisi işlemciler için ben bu işlemi pek onaylamıyorum. H ve K serisi işlemcilerde daha verimli oluyor. Bende 8550U kullanıyorum yararından çok zararını gördüm bu işlemin.

Çift yönlü prochot, thermal ve powerlimit 2 sebebiyle işlemcin throttle edildi diyor.

U serisi işlemciler için ben bu işlemi pek onaylamıyorum. H ve K serisi işlemcilerde daha verimli oluyor. Bende 8550U kullanıyorum yararından çok zararını gördüm bu işlemin.
Normalde 4.6ghz'e çıkıyor ve aşırı ısınıyordu. Frekansı düşürdüm, düşürmüşken de undervolt yapayım dedim, oyunlarda en fazla 81 derece sıcaklığa ulaşıyor ama şu görseli görünce birşeyleri yanlış yaptım galiba diye düşünüyorum.
Çift yönlü prochot, thermal ve powerlimit 2 sebebiyle işlemcin throttle edildi diyor.
Bunları nasıl çözerim?

Normalde 4.6GHz'e çıkıyor ve aşırı ısınıyordu. Frekansı düşürdüm, düşürmüşken de undervolt yapayım dedim, oyunlarda en fazla 81 derece sıcaklığa ulaşıyor ama şu görseli görünce birşeyleri yanlış yaptım galiba diye düşünüyorum.

Bunları nasıl çözerim?

PowerLimit ThrottleStop ile arttırılabiliyor. Diğer sorunları çözebilmek için işlemcini daha fazla soğutmanın bir yolunu bulman lazım.

Geri
Yukarı