i7 870 İşlemci Çok Isınıyor

Pentium işlemcinin daha az ısınması normal. Bu daha fazla ısınan daha güçlü bir işlemci. Ağır yük altında stok fanın yetmemesi de normal. Termal macun da çok kaliteli değilse ısınma daha da fazla olur.

Pentium işlemcinin daha az ısınması normal. Bu daha fazla ısınan daha güçlü bir işlemci. Ağır yük altında stok fanın yetmemesi de normal. Termal macun da çok kaliteli değilse ısınma daha da fazla olur.
Fanını değiştireceğim ama macunu sök tak yorucu değilmi. Bu ömürlük plastik şeyleri kullanırsam nasıl olur? ismini bilmiyorum ama...

Güzel bir işlemci soğutucu alırsan sorun çözülecektir. Bana kalırsa gerçekten sağlam bir bilgisayarcıya git, durumu anlat. Elinde işlemci soğutucu illaki var olacağı için hem bilgisayarcının deneyeceği işlemci soğutucuyla deneyip, sorunun soğutucuda olup olmadığını anlayabilirsin.

Güzel bir işlemci soğutucu alırsan sorun çözülecektir. Bana kalırsa gerçekten sağlam bir bilgisayarcıya git, durumu anlat. Elinde işlemci soğutucu illaki var olacağı için hem bilgisayarcının deneyeceği işlemci soğutucuyla deneyip, sorunun soğutucuda olup olmadığını anlayabilirsin.
haklısın ben iki tanesine bu gün götürdüm başka fan takıp denemediler. Nedenini sordum gayet güzel dönüyor dediler. Gerçi onlara götürdüğüm zaman video dönüştürücü program yüklememiştim göstermek için boştayken baktılar sorun yok dediler. Ama bir tanesi eve götür tekrar tak maus ve klavyeyi çıkar dene belki kablolarda sıkıntı olabilir dedi denedim aynı sonuç. Götüreyim yine iyice bir baksın.

Dükkanlar stok soğutucuyu 70 liradan satmaya çalışır size. Onlara hiç bulaşmayın. Bir bütçe oluşturup orta halli bir soğutucu almalısınız. Bu tarz işler ile uğraşacaksanız bu gerekli. Plastik şeyler derken neyi kastettiğinizi de anlamadım.

Dükkanlar stok soğutucuyu 70 liradan satmaya çalışır size. Onlara hiç bulaşmayın. Bir bütçe oluşturup orta halli bir soğutucu almalısınız. Bu tarz işler ile uğraşacaksanız bu gerekli. Plastik şeyler derken neyi kastettiğinizi de anlamadım.
Ben dükkanlardan soğutucu alsın demedim. Sağlam bir bilgisayarcıya götürsün, durumu anlatsın, bilgisayarcı zaten başka bir soğutucuyla deneyecektir.

O deneyeceği soğutucuda stok soğutucudan hallice olur. :)
Aynı sorunun benzeri bizim arkadaşın başına geldi 3, 4 sene önce . Onun sorunu işlemcideymiş. Bizim burdada bize bilgisayarı sevdiren bi abimiz vardır. Ama bakkal bilgisayarcısı şeklinde değil gerçek bilgisayarcı bi abimizdi. Pentium sisteme üşenmeden 3 adet soğutucu ile denedi. Sorunu çözdü. Her bilgisayarcı maalesef gerçekten bilgisayarcı değil. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı