i7-870 işlemciye Quadro H55 ile OC yapılır mı?

aliozdemir.ig

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
Elimde eski bir i7 870 2.93, Quadro H55 anakart, 2x4 8GB Kingston 1600 MHz RAM, 9600 GT 1GB 256 bit var. Bu PC'yi kuzenime vereceğim. Bu PC'de çoğu oyunu lowda çalıştırabiliyorum, GTA V, CS:GO, Fortnite, BF4 gibi. Çocuğa biraz yetersiz gibi geldi. Overclock yapsam performans artışı ne olur? Kasa Dark Spartan 5 fanlı, bir de ben ekran kartının altına egzoz taktım, hava sirkülasyonu efsane 35'lerde geziyor CPU, BIOS'ta ayar olarak BCLK speed var 133'de, bir de Ratio değeri var o 22'de, bunların çarpımı 2.93 Stock hali sanırım. Ne kadar artırabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
gtx 1050 ti veya rx 560 olabilir.overclock yapacak bir anakartta alırsan rx 570 gibi ekran kartıda kullanabilirsin.

gtx 1050 ti veya rx 560 olabilir.overclock yapacak bir anakartta alırsan rx 570 gibi ekran kartıda kullanabilirsin.
rx 470, HD 7970 düşünüyorum bütçem onlara yetiyor şuan, zaten yeni sistem toplayacağım ryzen 3700x, vega 64 lü ama bunu eve idarelik iyi hale getirmek istiyorum, cpu ya acıdığım için, ne kadar az para harcarsam o kadar iyi, anakartı asus p7p55d-e pro ile değiştiricem sata 3 usb 3 lü 500 liraya, bir tane 256 gb ssd de var evde onu takıcam kullansınlar, ekrana kartına da en fazla 400 veririm malum diğer ağır sisteme para ayırıyorum.

rx 470, HD 7970 düşünüyorum bütçem onlara yetiyor şuan, zaten yeni sistem toplayacağım ryzen 3700x, vega 64 lü ama bunu eve idarelik iyi hale getirmek istiyorum, cpu ya acıdığım için, ne kadar az para harcarsam o kadar iyi, anakartı asus p7p55d-e pro ile değiştiricem sata 3 usb 3 lü 500 liraya, bir tane 256 gb ssd de var evde onu takıcam kullansınlar, ekrana kartına da en fazla 400 veririm malum diğer ağır sisteme para ayırıyorum.
RX 470 alabilirsiniz gayet güzel olur darboğaz olacaktır ama ayarları yükseltirseniz düşebilir. Adata Su650 240 GB alabilirsiniz herkes memnun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı