i7 870 ve R7 240 sistem ne kadar eder?

alp.adalar

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ubuntu 23.10 - i7-10750H - 2x8Gb 3200MHz
1Tb Boot SSD - 256Gb Workspace SSD
G513 - Glaive RGB Pro Aluminium (for Work)
X24ih
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Satacak olursam yazacaklarımı aşağıya yazıyorum. Sizler de sistemin ne kadar edeceğini düşünüyorsunuz söylerseniz müteşekkir olurum :)

Sistemdeki bileşenler şu şekilde:
İşlemci: Intel Core i7 870 2.93 GHz TurboBoost ile 3.6GHz (OC ile 4 çekirdek 8 thread sabit 3.4 GHz, hyperthreading kapalıyken 4 çekirdek sabit 3.6 GHz)
Anakart: Asus P7H55M LX
RAM: 8GB (2*4GB) 1600mHz Kingston çift kanal (İşlemci ve anakartın çipseti 1333mHz desteklediği için 1333mHz hızda çalışıyorlar.
Ekran Kartı: Asus AMD Radeon R7 240 4GB OC Edition
HDD: 2020'de aldığım WD Blue WD10EZEX 1TB 7200rpm HDD
CPU Fan: Snowman M200 Çift Bakır Borulu Kule Tipi 2100rpm
Donanıma gömülü orijinal Windows 10 Home lisansı. Kasanın yanında orijinal Windows key etiketi de mevcut format atarken internet yoksa aktifleştirmek için.
Power olarak oem 350watt power var. Sistemi eski Casper kasamda topladığım için ve powerın 12cm fanı sayesinde aşırı sessiz çalışmasından dolayı değiştirmedim.
Kasa dediğim gibi Casper kasa ama kozmetiği 9/10 ve gayet şık piano black ve tüm portları kapatan mekanizmalı manyetik kapakla beraber yekpare bir ön panel görünümü var, kapalı yerde durduğu için çok iyi durumda.
Arkada bir egzoz fan var, kasanın içinde en ağır koşullarda bile ısı oluşmuyor, fanları ve hava akışını güzel ayarladım. İşlemci boşta 40 derecelerde yükte 1 saat sonra maximum 80 derecelerde çalışıyor, 90 görmek için 3 saat stres testinde tutmak gerekiyor.
Ekran kartı OC destekliyor, düzgün ve ayarlarını abartmadan OC yapınca o da yükte bir saat sonra 80 derecelerde kalıyor.
Kasanın materyali kalın ve sağlam, bu sayede gerçekten çok sessiz çalışıyor, hele ki şimdi ucuza satılan iki fanlı üç fanlı oyuncu kasalarına göre sıfır ses desem eksik olur.

Son düzenleme:
Emredersiniz efendim, başka bir arzunuz?
Gücendirdiysem kusura bakmayın hocam. Kullandığım gülen yüz emojisi ile bunun muhabbet arası bir rica gibi algılanacağını umarak yazmıştım fakat galiba öyle olmamış. Konuyu düzenliyorum. İyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı