i7 870 ve RX 570 tabanlı PC açıldıktan bir süre sonra görüntü gidiyor

Tamam, kapatıp deneyeyim bi.
Yardımların için teşekkür ederim bu arada, sizin gibi ilgilenen pek çıkmıyor.

Rica ederim bunun için buradayız :)
Merhabalar, iki gün önce bende aynı problemi yaşadım. Bilgisayar resetlenmiş gibi oluyor ve görüntü gidip ekran kartı fanları maksimum devirde dönüyor. Üç kere aynı şeyler oldu bende güç kaynağındaki başka bir pci-e kablosunu ekran kartına taktım. İki gündür o sorunu henüz yaşamadım ama içim hala rahat değil. Sorunun çözümünü bulursanız beni de bilgilendir misiniz?

Tabi bilgilendiririm. Kablodan olma ihtimali de var tabiki ama benim başıma gelen olayda ben sorunun direk PSU dan olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda PSU alıp deneyeceğim umarım sorun bundandır da PSU ile ısı kurtarırım. Sizde de GPU frekansında dalgalanmalar oluyormu? Çünkü ekran kartı en fazla gücü yüksek FPS sırasında çeker PSU yetmediğinde de kendini korumak için kapatır.

Otomatik Boost özelliğini kapattım fakat, dün işlemci çarpanını düşürmüştüm bios resetledim ama yine aynı çarpanda kaldı.
Normalde 2.93GHz olarak çalışan işlemci artık 2.66GHz ile çalışıyor fakat sorun şuan yok gibi

Otomatik Boost özelliğini kapattım fakat, dün işlemci çarpanını düşürmüştüm bios resetledim ama yine aynı çarpanda kaldı.
Normalde 2.93GHz olarak çalışan işlemci artık 2.66GHz ile çalışıyor fakat sorun şuan yok gibi

En azından sorun ortadan kalktı ise bu iyi haber. Garip bir sorun bios güncellemesi update var ise son sürüm güncelleyin sorun büyük ihtimal bios veya anakartla ilgili .

Rica ederim bunun için buradayız :)

Tabi bilgilendiririm. Kablodan olma ihtimali de var tabiki ama benim başıma gelen olayda ben sorunun direk PSU dan olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda PSU alıp deneyeceğim umarım sorun bundandır da PSU ile ısı kurtarırım. Sizde de GPU frekansında dalgalanmalar oluyormu? Çünkü ekran kartı en fazla gücü yüksek FPS sırasında çeker PSU yetmediğinde de kendini korumak için kapatır.
Teşekkürler. Sorunun PSU'dan olması büyük bir olasılık. GTA 5'te afterburnerden bakıyordum bilgilere. Oyunda GPU frekansı 1950 MHz ile başlıyor iki dakika sonra sıcaklık yükseldikçe (60 dereceleri görünce) kendiliğinden 1924 MHz'de sabitleniyor. Sonrasında dalgalanma olmuyor.

Teşekkürler. Sorunun PSU'dan olması büyük bir olasılık. GTA 5'te afterburnerden bakıyordum bilgilere. Oyunda GPU frekansı 1950 MHz ile başlıyor iki dakika sonra sıcaklık yükseldikçe (60 dereceleri görünce) kendiliğinden 1924 MHz'de sabitleniyor. Sonrasında dalgalanma olmuyor.

Evet aynı durum bende de söz konusu . Benim hatta anlık 800mhzlere kadar düşüp çıkıyor sürekli . Bende PSU alana kadar oyunlarda FPS yi sabitledim 60 la 75 arasına. Çünkü GPU FPS yüksek iken daha fazla watt çekiyordu afterburnerdan baktığımda. Sabitleyince epey fark oldu.

Bilgisayar ile uzun zamandır uğraşıyorum ve sorunu buldum.
Ekran kartı çıkışından hdmi to vga aktif dönüştürücü ile monitöre görüntü alıyordum, sorunun kaynağı dönüştürücüymüş.
Biraz kurcaladım aktif dönüştürücünün kablosunda temazsızlık vardı, kabloların temas ettiği şekilde ayarladım ve sorunum düzeldi

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı