i7 8700 GTX 1080 sisteme Windows 7 kurmak

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi arkadaşlar. Bilgisayarımın özellikleri yüksek olduğu için midir nedendir bilemedim Windows 7 bir türlü bilgisayarıma kuramadım güncel sistem daha iyidir falan diyenler boşuna yazmasın. Benim amacım çözüm bulmak güncel olan her zaman iyidir diye bir kaide yok bir ton video baktım ve hız stabil olarak Windows 7'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum bu yüzden denemek istiyorum ama maalesef kuramıyorum. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir.
Anakart TUF B360-PLUS GAMING.
Ekran kartı EVGA GTX 1080 FTW.
İşlemci i7 8700.
16 GB RAM.
Ne kadar kurmaya çalışsam da kurulmuyor USB ile de denedim DVD ile de hiçbir şekilde olmuyor BIOS'a girip normal format yollarını izliyorum ama bilgisayar yeniden başlatıyor kendini hiçbir şey olmamış gibi. 2 3 tane Windows 7 verisyonu indirdim olmadı hiçbir şekilde. Şimdi den yardımlarınız için teşekkür ederim.

Windows 7 UEFI'yi desteklemediği için yeni nesil anakartlara kurulamıyor. Zaten çoğu parçanın sürücüsünü Windows 7 için bulmak imkansız gibi bir şey. Ayrıca UEFI destekli yazan Windows sürümlerine inanmayın. 3 kere denedim hepsinde "boot.sys" dosyasında kaldı ve açılmadı.

İşletim sistemini kursanız bile sürücüleri bulamayacaksınız ki. Muhtemelen BIOS üzerinde işletim sistemi kısıtlamasına yol açan kod vardır. UEFI desteği, işlemci ve işletim sistemi uyumu derken iş deve ve hendek durumuna gelir. Yazılım geleceği konusunda ölüme terk edilmiş bir işletim sistemini kurmaya çalışmak göle maya çalmaktan farksız olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskleri MBR bölüm düzenine alın ve UEFI değil Legacy kurulum yapın. Çözüm bu olsa da Windows 7 kullanmak akıllıca değil.

Diskleri MBR bölüm düzenine alın ve UEFI değil Legacy kurulum yapın. Çözüm bu olsa da Windows 7 kullanmak akıllıca değil.
1578323301897.png

?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı