i7-8700 Oyunlarda Düşük CPU Kullanımı

AimCraviTe

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yaklaşık 2-3 Gün önce böyle bir sorun ile karşılaştım. Overwatch ve bir çok diğer oyunlarda ekran kartı kullanımı %100 oluyor ve işlemci kullanımı ise %20 civarı. Bu sorun neden kaynaklanıyor acaba? Format attım, NVIDIA ayarlarımı sıfırladım ama yine aynı. Ayrıca bilgisayarı yaklaşık 7-8 ay önce aldım ve termal macunu değiştirmedim. Dün Cooler Master MasterGel Maker adlı yeni bir model Termal Macunu sipariş verdim ve pazartesi günü ulaşir. Ama siz yinede fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Case: Svive Luna S700 W Midi Tower PSU: EVGA GQ 750W Hybrid Modular 80+ Processor: Intel Core i7-8700 4.6 GHz CPU Cooler: CM Masterliquid ML120L Komplett Edition Motherboard: ASUS TUF B360-PRO Gaming Memory: Ballistix Sport LT DDR4 16GB GPU: MSI GeForce RTX 2070 VENTUS 8GB SSD: Samsung PM981 SSD 256GB M.2 PCIe Hard Drive: Seagate Barracuda 1TB 3.5" HDD

Son düzenleme:
Ne güzel işte hocam, tek derdiniz bu olsun. Ekran kartının %100 olması ve işlemcinin düşük olması herkesin istediği şey. Performans açısından sıkıntınız yoksa devam edin. Chipset sürücülerini güncelleyin ve BIOS'u son sürümde tutun.

Ne güzel işte hocam, tek derdiniz bu olsun. Ekran kartının %100 olması ve işlemcinin düşük olması herkesin istediği şey. Performans açısından sıkıntınız yoksa devam edin. Chipset sürücülerini güncelleyin ve BIOS'u son sürümde tutun.
Fakat Overwatch oyununda stabil 250fps alırken şimdi 60 alıyorum.

Olması gereken de zaten bu. Sorun değil. İşlemci de %100'e dayansa arka planda Google bile açsan FPS drop yerdin, Discord vs. kullanmak işkence olurdu.
dediğim gibi bir kaç oyunda çok fazla FPS Düşüşü var. Overwatch ve CS:GO gibi oyunlarda 60 70 fps ile oynuyorum.
FPS sabitleyen bir ayar açıktır. Sistemi yüksek performans moduna al. Oyun ayarlarından V-Sync'i kapat.
V-Sync ile ilgili hiç bir şey kullanmıyorum. NVIDIA ayarlarım çok iyi ama bir an böyle oldu. NVIDIA Ayarlarımıda sıfırladım fakat aynı.
Overwatch açıkken böyle değerler var.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    4,6 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı