i7-8700 Oyunlarda Yüksek CPU Kullanımı

furkankoc

Hectopat
Son 2 gündür bu sorunla karşı karşıyayım ne olduğunu anlayamadım. i7 8700 işlemciye sahibim. Oyunu yaklaşık 10-20 dk oynuyorum işlemci kullanımı %20 %30 iken bir anda 80-90'lara çıkıyor oyunu altta alıp görev yöneticisini açıp oyuna tekrar giriyorum düzeliyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda oluyor ve sisteminin diğer bileşenleri neler? Darboğaz yapıyor olabilir. Yükü ekran kartına daha çok bindirmek için ayarları ve çözünürlüğü olabildiğince yükselt.

Elindeki işlemci güçlü. %90'lara kadar çıkmasının sebepleri arasında ya darboğaz vardır ya da arka planda işlemci sömüren bir yazılım, virüs vs.

Bana da çok fena virüs kokusu geldi. Bir tarama yap istersen zararı olmaz 😀
Sorunun sadece oyunlardan kaynaklanmadığını fark ettim. Bilgisayarımı yeniden başlattıktan sonra hızlı bir şekilde görev yöneticisi açtım ve aynı sorunla karşılaştım. Hiçbir durum söz konusu değil iken %70 işlemci kullanımı olduğunu gördüm. Bunu 10 dakika arayla tekrar denediğimde aynı şeyle karşılaştım. Tabi bu durum görev yöneticisini açtığım anda düzeliyor. Bunun dışında bu sorunla alakalı olduğunu düşündüğüm farklı bir şey gözüme çarptı. Windows update edemiyorum. Windows update devre dışı bırakılmış açmak istediğimde "erişim reddedildi" uyarısı alıyorum. Kaspersky Free ve Malwarebytes ile tarama yaptığımda ise herhangi bir trojan ile karşılaşmadım.

Son düzenleme:
Sorunun sadece oyunlardan kaynaklanmadığını fark ettim. Bilgisayarımı yeniden başlattıktan sonra hızlı bir şekilde görev yöneticisi açtım ve aynı sorunla karşılaştım. Hiçbir durum söz konusu değil iken %70 işlemci kullanımı olduğunu gördüm. Bunu 10 dakika arayla tekrar denediğimde aynı şeyle karşılaştım. Tabi bu durum görev yöneticisini açtığım anda düzeliyor. Bunun dışında bu sorunla alakalı olduğunu düşündüğüm farklı bir şey gözüme çarptı. Windows update edemiyorum. Windows update devre dışı bırakılmış açmak istediğimde "erişim reddedildi" uyarısı alıyorum. Kaspersky Free ve Malwarebytes ile tarama yaptığımda ise herhangi bir trojan ile karşılaşmadım.
Sorunu çözebildiniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı