i7 8700 Sistemde 8 GB RAM Darboğaz Yapar mı?

Voltaj da aynı olmalı. Değerlerden kastım oydu. Arada fiyat farkı yoksa 1. aldığınız RAM'in aynısını almanız daha az riske tabidir.
Aynı RAM'i malesef bulamadım. Bu ikisini kullandığımda bana sorun çıkartır mı?
Kullandığım RAM: Corsair 8GB Vengeance Lpx Kırmızı 2666mhz CL16 DDR4 Ram (CMK8GX4M1A2666C16R)
Almayı düğündüğüm ram: Kingston 8GB HyperX Fury Siyah 2666mhz CL16 DDR4 Ram (HX426C16FB2/8)

Mevcut RAM'in tüm özelliklerini belirtirseniz veya linkini koyarsanız, öneri yapabiliriz. Veya direkt aynısından alın. Dual Channel kullanımı için sıfır risk olur.
Maalesef aynısından bulamadım RAM'in. Bulabilseydim direkt öyle yapacaktım. Ve bu almayı düşündüğüm RAM'i taktığımda Dual Channel olarak geçecek yine değil mi?
Kullandığım RAM: Corsair 8GB Vengeance Lpx Kırmızı 2666mhz CL16 DDR4 Ram (CMK8GX4M1A2666C16R)
Almayı düşündüğüm RAM: Kingston 8GB HyperX Fury Siyah 2666mhz CL16 DDR4 Ram (HX426C16FB2/8)

Buyur, sendeki RAM'in farklı rengi. Teknik özellikler aynı.

Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz DDR4 Ram CMK8GX4M1A2666C16 Fiyatı
Bunu vatan'dan alacaktım birkaç gün önce fakat internet sitesindeki stokları bitti. Rengi değişik sadece biliyorum hiçbir farkı yok. Fakat Hepsiburada, N11 gibi mağazalar pek tercihim değil. Çok yakın bir arkadaşım hepsiburadadan yaptığı alışveriş sonucunda sıkıntılar yaşamıştı ve bir ton uğraş verdi düzeltmek için. Ondan sonra hepsiburada ve bu tarz sitelerden pahalı ürün almamaya karar verdim.

Hepsiburada, Türkiye'nin en iyi E-Ticaret sitesi durumunda. Burada da yetkili bir arkadaş var.

@Hepsiburada

Bir sorun olduğunda çözülür kısacası. Sorun da binde bir olur. Arkadaşınıza denk gelmesi sizin kararınızı negatif yönde etkilemesin.

Ayrıca Vatan'da, attığım fiyattan bulmanız zor.

Hepsiburada, Türkiye'nin en iyi E-Ticaret sitesi durumunda. Burada da yetkili bir arkadaş var.

@Hepsiburada

Bir sorun olduğunda çözülür kısacası. Sorun da binde bir olur. Arkadaşınıza denk gelmesi sizin kararınızı negatif yönde etkilemesin.

Ayrıca Vatan'da, attığım fiyattan bulmanız zor.
Vatan olmasına da gerek yok illaki Eksen, Sinerji, İnventus, İtopya tarzı sitelerden de alabilirim. Sistemimi zaten ekran kartı hariç hepsini Eksen Bilgisayardan topladım. Ama bulamazsam muhtemelen Hepsiburada'dan alabilirim. Tabi 11.11, Black Friday indirimleri de var. Yarın indirim olmazsa muhtemelen Black Friday bekleyeceğim. Umarım hemen halledebilirim.
Buyur, sendeki RAM'in farklı rengi. Teknik özellikler aynı.

Corsair Vengeance LPX 8GB 2666MHz DDR4 Ram CMK8GX4M1A2666C16 Fiyatı
Gösterdiğim Kingston uyum sağlar mı benim şuanki Ram'imle?
376 TL Amazon'da. TR'de 350-370 civarına inmezse Amazondan alacağım.
https://www.amazon.com/CORSAIR-Vengeance-CMK8GX4M1A2666C16-2666MHz-Memory/dp/B0123ZAQJE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1541875245&sr=8-1&keywords=corsair+8gb+2666&refinements=p_72:2661618011,p_n_feature_five_browse-bin:677427011

Son düzenleme:
Bunu vatan'dan alacaktım birkaç gün önce fakat internet sitesindeki stokları bitti. Rengi değişik sadece biliyorum hiçbir farkı yok. Fakat Hepsiburada, N11 gibi mağazalar pek tercihim değil. Çok yakın bir arkadaşım hepsiburadadan yaptığı alışveriş sonucunda sıkıntılar yaşamıştı ve bir ton uğraş verdi düzeltmek için. Ondan sonra hepsiburada ve bu tarz sitelerden pahalı ürün almamaya karar verdim.

Herhangi bir aksaklık yaşamanız durumunda bize her zaman ulaşabilirsiniz. İyi haftalar dileriz.

Geri
Yukarı