i7 8700 Sisteme GT 1030 alınır mı?

Archess

Zeptopat
Daha fazla  
Kasamda i7 8700 ve 8 GB RAM var. Cahillik edip hazır kasa aldım ekran kartı yok şimdi ucuz olması sebebiyle GT 1030 almak istiyorum. Kullananların bir şikayeti veya önerisi var mıdır? (2000 TL bütçem var)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, i7-6700 işlemcili sistemde uzun zamandır GT 1030'u kullandım, Forza 5'i en düşük ayarlarda açabiliyordu 30 FPS alabiliyordum. Render işlerimde bile çok yardımcı oldu, alınırmı bilmem ama çok cefakar bir ekran kartı, elimde tertemiz bir GT 1030 var, eğer almak istersen dönüş yapabilirsin.

Eğer bütçenizi arttırabilirsiniz RX 6400 almanızı tavsiye ederim. İlerde sisteminizi güncellediğinizde PCI-e 4.0 performansı yeterli olacaktır diye düşünüyorum çünkü GTX 1650'nin seviyesinde bir kart. Üstelik GT 1030'un sıfır alınmaması gerektiğini düşünüyorum. İkinci elde temiz bulabilirseniz alabilirsiniz.

Kasamda i7 8700 ve 8 GB RAM var. Cahillik edip hazır kasa aldım ekran kartı yok şimdi ucuz olması sebebiyle GT 1030 almak istiyorum. Kullananların bir şikayeti veya önerisi var mıdır? (2000 TL bütçem var)

RX570 gibi orta segment ekran kartları almaya bakın o bütçeye alabilirsiniz ki seçenekler rahatça artırılır. Sıfır olmasına bakmayın şu anda. Çünkü GT1030 giriş seviyeden bir tık yüksek işlemciye çok fazla darboğaz yapacağını düşünüyorum. Örneklemek gerekirse tencereden pipetle çorba içmeye benziyor.

Eğer bütçenizi arttırabilirsiniz RX 6400 almanızı tavsiye ederim. İlerde sisteminizi güncellediğinizde PCI-e 4.0 performansı yeterli olacaktır diye düşünüyorum çünkü GTX 1650'nin seviyesinde bir kart. Üstelik GT 1030'un sıfır alınmaması gerektiğini düşünüyorum. İkinci elde temiz bulabilirseniz alabilirsiniz.
benimde önerim rx 6400 yönünde.. AAA oyunları bile oynatır..

hocam sıfır alınmaması gerektigini düşünmenizin sebebi ne , ben pek anlamıyorum da 2.ellerden o yüzden 0 almayı düşünüyordum.

1030 üzmez ama tam da mutlu etmez ne oynayacığına bağlı biraz.
csgo valo oynamak istiyodum işimi görür diye düşündüm , mutlu edecek ekran kartlarına bütçem yetmiyo herkes farklı ekran kartları öneriyo ama

Son düzenleme:
Hocam sıfır alınmaması gerektigini düşünmenizin sebebi ne, ben pek anlamıyorum da 2.ellerden o yüzden 0 almayı düşünüyordum.

CS:GO Valorant oynamak istiyordum işimi görür diye düşündüm, mutlu edecek ekran kartlarına bütçem yetmiyor herkes farklı ekran kartları öneriyor ama.

Dostum bütçene uygunsa GT 1030 işini fazlasıyla görür, ama AAA oyunlar için RX 6400 tavsiye edebilirim, tamamen bütçe meselesi. GT 1030'la çok uzun zaman vakit geçirdim, çok deneyimim var, orta sınıf ve gündelik işler için bir sistem toplamak istesem, aradada oyun oynamak istesem kesinlikle GT 1030'u düşünmeden koyardım.

Dosya Ekleri

• IMG_20220729_185133.jpg
    IMG_20220729_185133.jpg
    220,1 KB · Görüntüleme: 17
Dostum bütçene uygunsa GT 1030 işini fazlasıyla görür, ama AAA oyunlar için RX 6400 tavsiye edebilirim, tamamen bütçe meselesi. GT 1030'la çok uzun zaman vakit geçirdim, çok deneyimim var, orta sınıf ve gündelik işler için bir sistem toplamak istesem, aradada oyun oynamak istesem kesinlikle GT 1030'u düşünmeden koyardım.
tamam , teşekkür ederim <3

Yeni konular

Geri
Yukarı