i7 8700 ve GTX 1070 Sistem Toplama

@astigmat13 PSU rezil statüsünde bir PSU değil. Eh işte diyelim. Ortalama. Kendim Smart Power modelini kullanıyorum. Gerçi 4 sene oldu benim artık. Bu bütçede çok daha iyi alternatifleri mevcut. O yüzden bu modele pek bakmayın.

Soğutma olarak, özellikle bu fiyatlarda kesinlikle hava bir soğutma alın.

O kasaya bulaşmayın. Görünüşünden başka bir özelliği yok. Akşam ilgileneceğim.

Başındaki i aslında performans gösteren bir değer değildir. Ayrıca i7 8700 tabii ki daha iyi ama 1070 Ti almak yerine 1080 Ti almak için göz kırpmadan yapılabilecek bir seçim bence. Kasayı ve dahili diski çıkartırsak. 8930 TL tutuyor yani RAM'ler, böyle olabilir: Corsair Vengeance RGB 32GB (4 x 8GB) DDR4-2666 Ram | ITOPYA

İ performans göstermediğini biliyorum.
Sadece merak ettim arasındaki farkı zaten aşağıda da arkadaş yazmış arasındaki farkı incelememiz için.
Sormamın sebebi arkadaş sen zaten i5 var i7 al demesi üzerine öyle bir seçimde bulundum.

Elimdekiler bu

IMG_0497.JPG

IMG_0498.JPG
IMG_0499.JPG

Bunların üzerine ekleme yapacağım.

@astigmat13 PSU rezil statüsünde bir PSU değil. Eh işte diyelim. Ortalama. Kendim Smart Power modelini kullanıyorum. Gerçi 4 sene oldu benim artık. Bu bütçede çok daha iyi alternatifleri mevcut. O yüzden bu modele pek bakmayın.

Soğutma olarak, özellikle bu fiyatlarda kesinlikle hava bir soğutma alın.

O kasaya bulaşmayın. Görünüşünden başka bir özelliği yok. Akşam ilgileneceğim.

Görüşlerinize açığım sağlam bir bilgisayar istiyorum ama 9000-10000 arası olması lazım

Kasa için özür dilerim. Kötü bir kasa olduğunu duymuştum. Ama kötülüğünün sebebini hatırlayamadığımdan herdalde karıştırıyorım dedim. PSU olarak kuymamın sebebi 850W PSU görememdi. Yani FSP'nin bundan oldukça daha pahalı ama Gold Modüller modeli ile. Ben kendi sistemimde 650W kullanıyorum. Yani seçerken üzerinde oldukça fazla pay kalsın istiyorum. Sıvı soğutmaya gelince, o lonuda genel olarak herhalde ilk önerdiğim sıvı soğutma denebilir. Ayrıca şahsen Corsair'e bu aralar fazla güveniyorum. İnsan iyi markalardan her zaman iyi ürünler çıkmayacağı gerçeğini kendine hatıratmalı.

Şimdi size tavsiyem OC yapmayacaksanız i7 8700, oyun için üst seviyede iyi bir işlemci denebilir. i7 8700 ve Be Quiet! Dark Rock 3 veya Phanteks PH-TC14PE modelini alın. 650W 80+ Gold bir PSU alın. H80i falan bu hava soğutucuların yanında gereksiz görüyorum. Ekran kartlarına hele hiç bulaşmayın. Fiyatlar aldı yürüdü. Eğer sonradan Upgrade yapabilirseniz idarelik 1050 Ti alın. Satıp 20xx serisi bir ekran kartı güzel gider.

Anlamsız değil. Ama 20xx serisi kartlar piyasaya sunulduğunda zaten madencilerden uçmuş ekran kartı fiyatlarında ve tükenmiş stoklardan sıkılan tüm kitle bu kartlara saldıracak. Bu yüzden firmaların ekran kartlarını piyasaya pahalı değerlerle sunulacağını düşünüyorum. Bu yüzden bence ilk çıktığında değil, ortam sakinleştiğinde alınmalı ekran kartları.

Beni diğer parçalara bulaştırmadan soğutma, kasa ve PSU bütçesi verirseniz yardımcı olabilirim. Bu piyasada diğerleri hakkında öneri yapmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı