i7 8700 ve GTX 1080 sisteme yükseltme önerisi

Mert_d

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci kullanımı %100 oluyor ve anlık bir ms yükselmesi yaşıyorum. Bir sitede bu işlemci ve ekran kartında darboğaz var diye gözüküyor, önerileriniz neler?
İşlemci: Intel Core i7 8700.
İşlemci soğutucu: Air Killer Pro (kule tipi soğutucu)
Anakart: ASUS TUF Z370-Plus
Monitör: AOC G2460pf.
RAM: 32 GB (16x2) DDR4 3200MHz.
Ekran kartı: ASUS GTX 1080.
Kasa: Ceres 500 tg.

Darboğaz hesaplama sitelerini geç, düzgün bilgi vermiyor o siteler. Normal durumlarda yapmaz ama optimizasyon özürlüsü oyunlarda bir ihtimal yapabilir. Hangi oyunda, veya ne yaparken oluyor?

İşlemci kullanımı %100 oluyor ve anlık bir ms yükselmesi yaşıyorum. Bir sitede bu işlemci ve ekran kartında darboğaz var diye gözüküyor, önerileriniz neler?
İşlemci: Intel Core i7 8700.
İşlemci soğutucu: Air Killer Pro (kule tipi soğutucu)
Anakart: ASUS TUF Z370-Plus
Monitör: AOC G2460pf.
RAM: 32 GB (16x2) DDR4 3200MHz.
Ekran kartı: ASUS GTX 1080.
Kasa: Ceres 500 tg.
İşlemcini yükselt bence öncelikli olarak ve neden soğutucu kullanıyorsun?

Sistemde darboğaz yok. Ekran kartı değişip RX 6600 alınabilir.
Hocam işlemcisi düşük değilmi?

İşlemcini yükselt bence öncelikli olarak ve neden soğutucu kullanıyorsun?

Hocam işlemcisi düşük değilmi?
Yoo, değil. 8400 bile çoğu yerde besler o kartı.

Darboğaz hesaplama sitelerini geç, düzgün bilgi vermiyor o siteler. Normal durumlarda yapmaz ama optimizasyon özürlüsü oyunlarda bir ihtimal yapabilir. Hangi oyunda, veya ne yaparken oluyor?

Apex Legends'ta direkt olarak drop yiyorum Valorant ve CS tarzı oyunlarda da sanki pingim varmış gibi oynuyorum aşırı geç görüyorum insanları ayrıca ekranda ve bunun üstünede arada bir ms çıkıyor, bu dediklerim işlemci %100 kullanımını gördüğünde oluyor sanırsam ya da bu şekilde çok kullanıldığında.

apex legends ta direkt olarak drop yiyorum valorant ve cs tarzı oyunlardada sanki pingim varmış gibi oynuyorum aşırı geç görüyorum insanları ayrıca ekranda ve bunun üstünede arada bir ms çıkıyor, bu dediklerim işlemci %100 kullanımını gördüğünde oluyor sanırsam ya da bu şekilde çok kullanıldığında
İnternet bağlantın ethernet ile mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı