i7 8700 vs i5 9600

celeraen

Hectopat
Merhaba herkese,

MSI MPG Z390 Gaming anakart ve 2x8 GB bellek aldım. GTX 1060 6 GB ekran kartım var halihazırda. İşlemci konusunda kararsızım. Gönlüm i7 8700'den yana aslında, ama i5 9600 daha yeni olmasına rağmen 500 TL daha ucuz. Sistemi oyun oynamak için kullanacağım ve hız aşırtma gibi bir planım yok. Daha sonra ekran kartını da yenileyeceğim ve beni yıllarca götürecek bir sistem kurmak amacım. Bu bağlamda işlemci tavsiyeleriniz nelerdir?

Teşekkürler...

Çözüm
Bence İ7 8700 ama işlemci için sınır bütçeni belirtirsen belki başka sitelerde uygun fiyata İ7 8700K bulabiliriz..
9600K alınmalı bence.
Konuyu açan kişi hız aşırtma yapmayacağını söylemiş.K serisi bir işlemci almasına gerek yok.Ayrıca K serisi bir işlemci alırsanız minimum 250 300 TL bandında bir soğutucu almalısınız.Kutunun içerisinden soğutucu çıkmıyor
i5 9600 adında bir işlemci bulunmuyor.i5 9600K adında bir işlemci var ve özelliği yüksek overclock yapılabilmesi.Siz overclock ile uğraşmayacağım demişsiniz.Stok hız olarak i7 8700 daha iyi.i7 8700 tercih edebilirsiniz.

Bence İ7 8700 ama işlemci için sınır bütçeni belirtirsen belki başka sitelerde uygun fiyata İ7 8700K bulabiliriz..
9600K alınmalı bence.
Konuyu açan kişi hız aşırtma yapmayacağını söylemiş.K serisi bir işlemci almasına gerek yok.Ayrıca K serisi bir işlemci alırsanız minimum 250 300 TL bandında bir soğutucu almalısınız.Kutunun içerisinden soğutucu çıkmıyor

Çözüm
Konuyu açan kişi hız aşırtma yapmayacağını söylemiş.K serisi bir işlemci almasına gerek yok.
Bende gördüm hız aşırtma planı olmadığını ama temel frekans ve boost frekanslarında 8700 ve 8700k'nın arasında farklılıklar var. Bu da performansa etki ediyor, sonuç olarak 8700K bile alsa illa O.C yapmadan kullanamaz mı?

İşlemciyi alıp kullandıkdan 1,2 ay sonra keşke O.C müsait işlemci alsaydım diyorsunuz otomatik, eskisi kadar zor değil hız aşırtma.

i7 12 Thread - i5 6 Threads uzun vade gitsin diyorsanız otomatik i7 almanız gerekiyor heleki hız aşırtma yapmayacaksanız. Teknoloji ilerledikçe çoklu çekirdek önem kazanıyor %20'lik bir çoklu çekirdek farkı var bu iki işlemci arasında. O yüzden i7-8700.
Intel Core i5-9600K vs Intel Core i7-8700K

UserBenchmark: Intel Core i5-9600K vs i7-8700
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı