i7 8700'den i7 9700KF'ye geçilir mi?

RinDoChi

Hectopat
Makaleler
2
Sadece 600 lira fark verip alacağım, büyük ihtimalle de uzun süre kullanacağım. Sizce iyi bir takas olur mu? Z370P-D3 anakartım var ve bu işlemciyide 4.9-4.8GHz frekanslarda kullanabilirim.

İleride 2K monitör alıp 2K için bir ekran kartı da alıp kullanabileceğimi düşünüyorum.

Hocam işlemcim 6C 12t, 8C 8t bir yapıya geçeceğim çoklu çekirdekte renderde Blender'da falan fark eder mi?

Son düzenleme:
Oyun tarafı için şöyle bir video buldum'.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

600 TL için değer gibi görünüyor. Ekstra olarak 2 adek fazladan fiziksel çekirdek render gibi şeyler için yardımcı olur yine.

Merhaba.
İmkan var mı bilmiyorum ancak Blender deyince, sanki i9-9900K sizin için daha iyi olur diye düşünüyorum?

Elimdeki anakarta 600 liralık ufak bir para yedirip daha iyi performans alma paşindeyim hocam, ben o işlemciye para verene kadar gider Ryzen 7 5700X alır bir de sağlam bir B550 anakartla kullanırım. Şu an önceliğim ufak tefek para harcayıp bu soketi maksimize edip 3-4 sene idare edip sonra güzel bir şeye güncellemek.

Oyun tarafı için şöyle bir video buldum'.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

600 TL için değer gibi görünüyor. Ekstra olarak 2 adek fazladan fiziksel çekirdek render gibi şeyler için yardımcı olur yine.

Hocam oyunda iyi hoş, benim bu kaybedeceğim 4 thread fark eder mi? Yani kar edeyim derken zarar etmem değil mi?

Elimdeki anakarta 600 liralık ufak bir para yedirip daha iyi performans alma paşindeyim hocam, ben o işlemciye para verene kadar gider Ryzen 7 5700X alır bir de sağlam bir B550 anakartla kullanırım. Şu an önceliğim ufak tefek para harcayıp bu soketi maksimize edip 3-4 sene idare edip sonra güzel bir şeye güncellemek.

Hocam oyunda iyi hoş, benim bu kaybedeceğim 4 thread fark eder mi? Yani kar edeyim derken zarar etmem değil mi?
O zaman, kullanıcıların i7 9700KF Blender testlerine bakıp şimdiki işlemciniz ile karşılaştırmanız, karar vermenize yardımcı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı