i7-8700K için 250 TL Soğutucu Önerisi

Tolga Samet

Megapat
Makaleler
17
Daha fazla  
Elimde bulunan i7-8700K işlemciyi en kötü 5 GHz'de serin tutabilecek işlemci soğutucu arıyorum. Şu an kullandığım Cooler Master Hyper 212 Evo ve işlemci delidli olmasına rağmen 1.26V 4.9 GHz'de 80 derecelerde geziyor. 250 TL bütçem var. Sıfır olma şartı yok. Sıvı soğutma pek mümkün değil farkındayım ancak işlemciyi soğutmam gerek. Önerilerinizi bekliyorum. :)

Giriş seviye soğutucu ile işlemciyi 5Ghz'de serin tutabileceğinizi düşünmüyorum.

Çok pahalı ve yazdığım bütçenin iki katından fazla. 5 GHz için bu kadara ihtiyaç olduğunu sanmıyorum.

Açıkçası 275₺'ye FSP Windale 6 var oda 75 derece civarlarında tutabilir.

Testlerinin pek iç açıcı olduğu söylenemez ancak yine de kullanılabilir. Amazon'da gezerken şuna rastladım. Türkiye'ye göre fiyatı oldukça iyi. Ne dersiniz?

Çok pahalı ve yazdığım bütçenin iki katından fazla. 5 GHz için bu kadara ihtiyaç olduğunu sanmıyorum.

Testlerinin pek iç açıcı olduğu söylenemez ancak yine de kullanılabilir. Amazon'da gezerken şuna rastladım. Türkiye'ye göre fiyatı oldukça iyi. Ne dersiniz?
Türkiye içerisinde fiyatı 500 TL bandında.Zaten kargo ve gümrük ücretleri eklenince 100$ gibi bir ücret çıkıyor.Yani fiyatı normal.

Türkiye içerisinde fiyatı 500 TL bandında.Zaten kargo ve gümrük ücretleri eklenince 100$ gibi bir ücret çıkıyor.Yani fiyatı normal.

Amazon'dan daha önce hiç alışveriş yapmadım. Gümrük olayını normalde Aliexpress gibi sitelerde satıcıyla konuşarak çözebiliyordum. Price+Shipping yazılmış Amazon'da. Ekstra kargo mu ödeyeceğim?

*Evet ödüyormuşuz. En kötü 83 dolara falan geliyor. Türkiye'den almak daha mantıklıymış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı