i7 8700K için 500-600 TL sıvı soğutucu önerisi

Obii-Wann

Hectopat
Sistemim için sıvı soğutma almak istiyorum. Bütçem 500-600 TL arasıdır. Önerileriniz benim için çok önemlidir.

Sistemim;

• CPU: Intel i7 8700K
  • Anakart: MSI Z370 Gaming Pro Carbon
  • Ekran kartı: Gigabyte GTX 1080 Ti 11/352
  • RAM : Kingston HyperX 1x16 DDR4 2400 MHz
  • PSU: Xigmatek Tauro 750w 80+ gold
  • SSD: Samsung Evo 970 3400/1500
  • Monitör: AOC 144 Hz 1 ms
  • Kasa: Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

Sıvı soğutma alsak bile o kasadan dolayı alacağın değerler seni kanser edecek. Elindeki kasayı satıp hava akışı daha iyi olan bir kasa al, kalan parayla kaliteli bir hava soğutucu al MSI Frozer L en kötü. İleride fan eklemesi yaparsın hava soğutucuna sonra tek fanlı sıvı soğutma gücünü alırsın. Merak ediyorum İ7 8700K, fan ve o kasa ile 90 derece görüyor musunuz?

NH-D15S (Hava soğutma)
O kasaya sıvı soğutma takacaksanız radyatöre push pull konfigürasyonunda ek fan takarsanız iyi olur yoksa kasaya giren hava miktarı iyice azalır. Bu kadar bütçe varsa kasayı satıp kasa + soğutma çözümü almak daha mantıklı olur.

NH-D15S (Hava soğutma)
O kasaya sıvı soğutma takacaksanız radyatöre push pull konfigürasyonunda ek fan takarsanız iyi olur yoksa kasaya giren hava miktarı iyice azalır. Bu kadar bütçe varsa kasayı satıp kasa + soğutma çözümü almak daha mantıklı olur.
O kasa maksimum 16 cm hava soğutucu destekliyor ama Noctua D15S 16.5 cm. Gerçi sığacaktır yine de küçük bir el işiyle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı