i7 8700K sistem sürekli reset atıyor

breyeart

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
Arkadaşlar merhaba.
Şubat 2020'de bilgisayarıma 500 GB M.2 SSD taktım ve Windows 10'u buraya kurdum. O günden sonra bilgisayarımı düzgün bir şekilde kapamama rağmen ertesi gün açtığımda sürekli yanlış kapama uyarısı vermeye başladı. Ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Ayrıca yeni taktığım M.2 SSD'de çok ısınıyordu. Isısı 50 dereceleri geçiyordu.
Sonrasında ise bilgisayarım yaklaşık 6 haftadan beri durduk yere reset atmaya başladı. Olasılıkları değerlendirip öncelikle Norton 360'la tam sistem taraması yaptırdım. Herhangi bir virüs çıkmadı. Bilgisayar temiz.
RAM'leri çıkarıp yeniden taktım.
Isınan yeni SSD'yi çıkarıp Windows'u eski SSD'ye kurdum.
Sorun hâlâ devam ediyor.
Bilgisayar hem her gün yanlış kapama uyarısı veriyor hem de reset atmaya devam ediyor.
Kullandığım kasa Thermaltake Core V71, üzerindeki güç kaynağı yine Thermaltake 750 Watt modüler bronz modeli.
Anakart ASUS ROG STRIX Z270.
İşlemci Intel i7 8700K.
Üzerinde sıvı soğutma var, kasanın soğutması çok iyi, içi geniş, nefes alıyor.
Yanlış kapama uyarısı ve reset atma sorunu neden olabilir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

WhatsApp Image 2020-10-02 at 13.30.44.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya konu açmışsında bilgi vermemişsin.

Hata kodu falanda yok görebildiğimiz, ilk önce veri topla/hata kodu bulmaya çalış. Ortalama 30 tane reset atma sorunu var popüler olan.

Anakartta sıkıntı var büyük ihtimalle.
Teşekkürler.
Bu, anakartın değişmesi gerektiği anlamına mı geliyor?
Anakartı nasıl test edebilirim?
Ya konu açmışsında bilgi vermemişsin.

Hata kodu falanda yok görebildiğimiz, ilk önce veri topla/hata kodu bulmaya çalış. Ortalama 30 tane reset atma sorunu var popüler olan.
Teşekkürler.
Elimdeki mevcut bilgileri paylaştım. Daha önce neler yaptığımı, sistemdeki donanım değişikliğini yazdım. Herhangi bir hata kodu vermiyor bilgisayar. Sadece paylaştığım ekran görüntüsü var her sabah açılışta.
Ve SSD bakım ve kontrol programlarından disklerinizin durumunu kontrol edin.
Tavsiye ettiğiniz bedava bir program var mı acaba?

Teşekkürler.
Bu, anakartın değişmesi gerektiği anlamına mı geliyor?
Anakartı nasıl test edebilirim?

Teşekkürler.
Elimdeki mevcut bilgileri paylaştım. Daha önce neler yaptığımı, sistemdeki donanım değişikliğini yazdım. Herhangi bir hata kodu vermiyor bilgisayar. Sadece paylaştığım ekran görüntüsü var her sabah açılışta.

Tavsiye ettiğiniz bedava bir program var mı acaba?

Bilen birisi bakabilir, olmazsa değiştirmek zorundasınız :/ veya aldığınız yere iade yapmak.

Bu arada ekran kartı için 1 saat 17 dakika FurMark testi de yaptım. Bir sorun olmadı.

Dosya Ekleri

• Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 23
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı