i7 8700K ve GTX 1080 Sistemin Sürekli Reset Atma Sorunu

Milaket

Hectopat
Arkadaşlar merhaba altta belirttiğim sistem parçaları siparişim bugün tarafıma ulaştı. Büyük bir heyecanla toplamaya başladım, güç dügmesine bastığımda donanımların ışığı yanmakta ve fanlar çalışmasına rağmen sistem ilk startı aldıktan 3-4 saniye sonra reset atıyor. Ekran kartı takılıyken ve söküp monitörü onboarda taktığımda da aynı şekilde reset atıyor ekrana hiçbir şekilde görüntü vermiyor. BIOS ekranını görememekteyim.

Anakarttan şüpheleniyorum ve yarın Gıgabayt'ı arayarak destek isteyeceğim veya iade edeceğim.

Denediklerim Anakartı kasa dışına alarak sadece işlemci ve tek parça RAM'ı takmama rağmen sorun devam ediyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

İşlemci: Intel Core i7 8700K Soket 1151
Anakart: Gigabyte Z370 Aorus Ultra Gaming 5 Intel Z370
Ekran Kartı: Gigabyte G1 GAMING Nvidia GeForce GTX 1080 8GB 256Bit GDDR5X
RAM: Kingston HyperX 16GB DDR4 3200MHz
SSD: Samsung 960 EVO 500GB 3200MB-1800MB/s NVMe M.2 SSD
Seasonic Focus Plus 750W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı
NZXT Kraken x62 Sıvı soğutma

Ek bilgi olarak arkadaşlar Anakartı yalnızca 24pin kabloyla besliyorum. Modüler güç kaynağımdan 6 pinli ATX_12_24 portu için kablo çıkmadığı için o port boşta, acaba bundan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı