i7 8700K sistemde işlemci oyunlarda %30 kullanımda 100 derece görünüyor

yamacxx

Decapat
Daha fazla  
RAM
Crucial 16 GB RAM (8x2)
Ekran kartı
ASUS TUF RTX 2060 Gaming OC
Anakart
Asus Z390-PLUS
İşlemci
İntel İ7 8700K
Arkadaşlar merhaba, son iki gündür PC'yi durduk yere açtığım zaman beni American Megatrends'e atıp CPU temperature uyarısı alıyorum. İşlemci soğuk olsa bile bu böyle oluyor. PC'yi açtım GTA 5 girdiğim zaman daha oyun menüsünde işlemci %20-25 kullanımda 80-85 derece oyun esnasında ise %30-35 kullanımda 100 derecede sabit kalıyor ve nadiren 98 99'a düşüyor. MSI Afterburner'de hata var diye düşündüm BIOS'a girdim orada da 80 90 derece gösteriyor ve arkada hiçbir yükleme veya bileşenleri zorlayacak bir şey açık değil veya yapılmıyor. Hatta bugün termal macun değiştirdim ve gerektiği kadar işlemcime sürdüm fakat durum hala aynı. Yani termal macun öncesi ve sonrasında bile değişen bir şey yok. Sıvı soğutmam bile gram ısınmıyor ki onda da bir sorun yok. Ekran kartımdan daha çok ısınması bana garip geliyor. Ekran kartı kullanımı GTA 5 de %70-75 sıcaklık 80-85 işlemci kullanımı %30-35 sıcaklık %100 :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs taraması yaptırın olmazsa termal macunu yenileyin, soğutucuya bir bakın veya bilgisayarı temizletin.
Hocam çok pardon şimdi okudum mesajı nasıl sileceğimi bilmiyorum tekrardan kusura bakmayın.

Sıvı soğutmanın radyatörü ısınmıyorsa pompada bir sorun olabilir. Fanı dönüyor mu diye BIOS'tan veya HWInfo gibi bir programdan kontrol edebilirsin.

Virüs taraması yaptırın olmazsa termal macunu yenileyin, soğutucuya bir bakın veya bilgisayarı temizletin.
Hocam çok pardon şimdi okudum mesajı nasıl sileceğimi bilmiyorum tekrardan kusura bakmayın.

Hiç sorun değil estağfurullah. Bugün en ufak toz kalmayacak şekilde komple temizledim bilgisayarımı. Soğutucuda da bir sorun yok ama garip geliyor. Formatlamayı düşünüyorum.

Sıvı soğutmanın radyatörü ısınmıyorsa pompada bir sorun olabilir. Fanı dönüyor mu diye BIOS'tan veya HWInfo gibi bir programdan kontrol edebilirsin.
Fanlar dönüyor gösteriyor

Ekstradan bu durum 2 gündür var. Virüs olsa önceden de olmaz mıydı?

Son düzenleme:
Benim bildiğim kadarıyla i7 8700K ve RTX 2060 o kadar zayıf değildir. En iyisi format atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı