i7 8700K sisteme ekran kartı önerisi

Gasparyan34

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ekran kartımı yenileme kararı aldım hangi kartı seçeceğim konusunda kararsızlık yaşıyorum, 3060 serisinden hangi kartı tavsiye edersiniz ve ek olarak sadece ekran kartını yenilemem yeterli mi? Yoksa işlemci, anakart gibi parçaları yenilemem gerekir mi?

Mevcut sistemim:

Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 470.
İşlemci: i7 8700K.
Anakart: Z370-A Pro.
RAM: 16 GB.
SSD: Samsung EVO 860.

Daha çok post prodüksiyon işleri ve 3D üzerine iş yapıyorum, güncel oyunları da oynuyorum.

Düşündüğüm kartlar:

ASUS GeForce TUF RTX 3060 OC 12 GB GDDR6 192bit ekran kartı.

EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12 GB GDDR6 192 bit ekran kartı.

ASUS GeForce ROG STRIX RTX 3060 V2 OC 12 GB GDDR6 192bit RGB ekran kartı.

Şimdiden ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

Merhabalar, ekran kartımı yenileme kararı aldım hangi kartı seçeceğim konusunda kararsızlık yaşıyorum, 3060 serisinden hangi kartı tavsiye edersiniz ve ek olarak sadece ekran kartını yenilemem yeterli mi? Yoksa işlemci, anakart gibi parçaları yenilemem gerekir mi?

Mevcut sistemim:

Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 470.
İşlemci: i7 8700K.
Anakart: Z370-A Pro.
RAM: 16 GB.
SSD: Samsung EVO 860.

Daha çok post prodüksiyon işleri ve 3D üzerine iş yapıyorum, güncel oyunları da oynuyorum.

Düşündüğüm kartlar:

ASUS GeForce TUF RTX 3060 OC 12 GB GDDR6 192bit ekran kartı.

EVGA GeForce RTX 3060 XC Gaming 12 GB GDDR6 192 bit ekran kartı.

ASUS GeForce ROG STRIX RTX 3060 V2 OC 12 GB GDDR6 192bit RGB ekran kartı.

Şimdiden ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

RX 6700 XT de olabilir. Bu sunduklarınız arasından ben olsam ROG STRIX'i tercih ederdim.

Render, 3D çizim, video ve resim düzenleme gibi yazılımların çoğu Nvidia destekli. Normalde işlemciye yüklenilerek 30 dakikada yapılan işi ekran kartı ile 8-10 dakikada yapabiliyor.
Nvidia ekran kartı bu konuda çok avantajlı.

Aralarında ROG Strix daha iyi olur.

Render, 3D çizim, video ve resim düzenleme gibi yazılımların çoğu NVIDIA destekli. Normalde işlemciye yüklenilerek 30 dakikada yapılan işi ekran kartı ile 8-10 dakikada yapabiliyor.
NVIDIA ekran kartı bu konuda çok avantajlı.

Evet kullanacağım render motorları yüzünden NVIDIA almayı tercih ettim fakat tam olarak kartların performansı hakkında bilgi bulamadığım için buraya yazmak istedim hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim, ASUS GeForce ROG STRIX RTX 3060 V2 tercihim olacak.

Ek olarak kullanmakta olduğum kasa Zalman Z3 Plus, boyut konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?

Evet kullanacağım render motorları yüzünden NVIDIA almayı tercih ettim fakat tam olarak kartların performansı hakkında bilgi bulamadığım için buraya yazmak istedim hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim, ASUS GeForce ROG STRIX RTX 3060 V2 tercihim olacak.

Ek olarak kullanmakta olduğum kasa Zalman Z3 Plus, boyut konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?
Handbrake ile video codec yapıyorum bazen. İşlemci ile 40-45 dakika süren kaydı ekran kartı ile codec yapmam 8-10 dakika sürüyor. İşlemcim 9700KF, ekran kartım RTX 2070. Ekran kartının uzunluğu ürünün resmi sitesinde yazar. Cetvelle kasanda ölçersin sığıp sığmadığını kesinleştirirsin.

Geri
Yukarı