i7 8700K ve GTX 1060 oyunlarda pikselleşme

atakaneryigit

Hectopat
20191115171943_1.jpg

İşlemci = Intel Core i7 8700K.
Ekran kartı = MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB 192 Bit.
Bellek = G.Skill trident Z 16 GB (2x8) Dual kit RAM 3200 MHz.
Anakart = MSI Z370 PRO Carbon ac (o. C)
Sıvı soğutma = Cooler Master Masterliquid ML240L.
SSD = Samsung 250GB 960 Evo M.2 NVMe 3200 MB /1500 MB.
Monitör = BenQ XL2430 144 Hz.
PSU= FSP Hydro g 850W 80+ Gold.

Sistem özelliklerim bu şekilde arkadaşlar.
Resimde gördüğünüz gibi uzaktaki adamları görme ihtimaliniz sıfır. Üstelik tüm ayarlar ultradayken çektim bu res mi? Anlayamıyorum denemediğim şey kalmadı. Oyun oynamak işkence oldu resmen. Masaüstündeki yazılar bile net değil çizik çizik sanki. PUBG'de FPS'im 120-200 aralığında gezmesine rağmen sanki 30 FPS gibi oluyor sıkarken pikselleşmeden mi değişik bir kasmadan mı anlamıyorum. Masaüstündeki küçük resimlerde bile pikselleşme var. Delirmek üzereyim artık. @Recep Baltaş

Denediğim şeyler:
-RAM testi yaptım. Tekini çıkarıp diğerini taktım.
- Işlemci sıcaklığı yükte 65 dereceyi geçmiyor.
- Ekran kartı sıcaklığı 70 dereceyi geçmiyor.
-Ekran kartı oyunda %99 kullanılıyor.
- Tüm driverlar güncel.
- Format attım Windows 10 Pro 1903 sürüm ve orijinal fakat sorun aynı.
- Başka SSD ile denedim sorun yine aynı.
-Başka monitör denedim sorun yine aynı.
-DisplayPort yerine HDMI ve Dual link DVI-I'le denedim sorun yine aynı.
- BIOS'um güncel.
- Windows'ün her ayarını performansa aldım.
- Ekran kartı ayarları yüksek performansta.
-Overclock da yapsam BIOS'u sıfırlasam sorun değişmedi.
-RAM'ler XMP mounda 3200MHz. XMP modunu kapatsam da 2133MHz'de çalışsa sorun yine aynı.
-Işlemci kullanımı oyunlarda %50'yi bile geçmiyor.

Dosya Ekleri

• 20191115171943_1.jpg
    20191115171943_1.jpg
    365,7 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
MSAA veya Anti aliasing ayarlarını en yükseğe çekdiniz mi?
Her şeyi ultrada yapsam da değişmiyor koyduğum resimdeki her ayar ultrada
Kanserojen AA problemi. Yıllardır çözüm bulunamadı. Ben 5 aydır bulamadım denemediğim yöntem kalmadı.
İyi de herkeste yok bu sorun neye göre oluyor anlayamıyorum 160 fps alıyosam 30 fps gibi görünüyor. Mutlaka bir çözümü olmalı ya

Bir anda mı oldu? Kartı değiştirdin mi? Yada herhangi parçaları?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun bunun aynı mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sorun bunun aynı mı?

Önceden de vardı bir şey değiştirmedim. Buna benzer sorun evet ama uzaktaki nesneler, adamlar asla görünmüyor anlaşılmıyor piksel piksel resmen.
Farklı bir ekran kartı ile denediniz mi? veya arkadaşınız bilgisayarında da aynı mı? Bana her şey normal gibi geldi herhalde algılayamadım olayı.
Hayır denemedim uzaktaki adamlara bakın piksel piksel yakından bakınca sorun yok
Konuyu hortlatıyorum mesela masaüstü de bu şekilde gecikme var bildiğiniz takılarak büyüyor pencereler kafayı yemek üzereyim lütfen yardımcı olun @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var maalesef konuyu yeniden açıyorum. Bu illeti bilgisayarında olmayan anlayamaz ne fotoğraflardan ne de anlatarak anlaşılabilir yerinde görmeniz lazım. Ayrıca gözle görülür bir şey öyle ufak grafik hatası değil. Tüm sistemi etkiliyor sadece oyunları değil bilgisayar masaüstü grafiği dahil. Yazılar piksel piksel keza oyunlar yine aynı. Denemediğim yöntem kalmadı DDU ile abartısız on kere temiz kurulum yaptım olmuyor maalesef. Çözüm bulabildiniz mi @atakaneryigit .

Sorunun bununla alakası yok bu dokunun geç yüklenmesi bizim sorunumuz dokunun bozulup piksel piksel olması.

Aynı sorun bende de var maalesef konuyu yeniden açıyorum. Bu illeti bilgisayarında olmayan anlayamaz ne fotoğraflardan ne de anlatarak anlaşılabilir yerinde görmeniz lazım. Ayrıca gözle görülür bir şey öyle ufak grafik hatası değil. Tüm sistemi etkiliyor sadece oyunları değil bilgisayar masaüstü grafiği dahil. Yazılar piksel piksel keza oyunlar yine aynı. Denemediğim yöntem kalmadı DDU ile abartısız on kere temiz kurulum yaptım olmuyor maalesef. Çözüm bulabildiniz mi @atakaneryigit .
Sistemi sıfırdan herşeyini komple değiştirdim yeni Sistem yaptım ama anlattığın sorun birebir aynısı bendede var düzelmedi şaka gibi ve ben artık bıktım yıldım bu şekilde kabullendim malesef

Yeni konular

Geri
Yukarı