i7 8700K ve MSI Z370-A PRO Ne Kadar Eder?

@Silinen üye Değeri düşer dedim. Yani sıfırları ve ikinci elleri çok ucuzlar gibi düşünüyorum. Şimdilik beklemedeyim zaten.
Hala AMD ısınıyor kafasında olan çoğu kişi var.
Aklıma direk bu geldi 😁.

sd.png

Son düzenleme:
5 sene önce 1.000 TL'ye aldığım 4790K'yı yine geçenlerde 1.000 TL'ye sattım. Piyasanın geldiği durum içler acısı. Ekonomi böyle devam ederse, işlemcinizin ileride de fazla değer kaybı yaşayacağını sanmam. Ben de 3700x kullanıyorum fakat 8700K kullanıyor olsam değişmezdim. İşlemciler ekran kartlarını beslediği sürece ömrü üzün olan parçalar. 8700K nereden baksak en az 3 yıl daha götürür. Değer kaybetmesinden söz ediyorsunuz fakat 3700x geçen süre zarfında sanki değer kaybetmeyecek mi? AMD 4. nesil, Intel 10. nesil derken, hemen hemen 8700K ile aynı değere düşecek. Belki de daha bile aşağısına düşecek. Çünkü Intel'in pazarı bizim ülkede daha güçlü. Karar sizin tabii ki. 3700x alacak olursanız da pişman olmazsınız.

@WTC Değişiklik iyidir diye düşünüyorum. Her ürün zaten belli bir süre sonra eski değerini kaybeder. İşlemci üreticilerini görüyoruz. Yeni çıkan işlemcileri öve öve bitiremiyorlar. Ertesi sene gömüyorlar. (Sonra Ryzen 7 2700 neden 1500 TL altına iniyor 😁.) Dediğim gibi daha çok meraktan dolayı bu atılım. Ryzen 5 3600 gibi bir işlemci alacaktım ancak hazır geçmişken 8700K performansının üzerinde bir işlemci alayım dedim. 8700K önü açık bir işlemci. 5.2'lerle CB R20 üzerinde 4300 skorunu yakalayabiliyor çoklu çekirdekte. Tekli çekirdekte zaten Intel'in durumu belli. 540-550 falandı diye hatırlıyorum. Ayrıca soğutmanın ahım şahım olmasına da gerek yok. 50 TL gibi bi' masrafla delid yapılabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı