AliQuan

Decapat
Öncelikle merhabalar, geçtiğimiz günlerde kendime bir sistem topladım(sistemin detayları aşağıda) ilk hafta sorunsuz çalıştı oyunlar ve günlük kullanım vs. sonra ilk mavi ekran hatamı Hoi4 oyununda menüye çıkarken aldım, ilk başta hatalar günde 1 gelmeye başladı(çoğunlukla oyun oynadığım zamanlar) ilk başlarda sorun etmemeye başladım fakat mavi ekran(aldığım mavi ekran hataları aşağıda) sıklıkla gelmeye başladı ne yapacağımı bilemedim ve forumlardaki çözümleri uygulamaya başladım(denediğim çözümler aşağıda) fakat hiçbiri işe yaramadı ne yapacağımı bilemiyorum yardımlarınıza muhtacım şimdiden teşekkürler... :)

Sistemimin Detayları:
  • Anakart: Asus ROG Maximus XI Hero
  • İşlemci: 6 çekirdekli Intel i7 8700k 4.7 Ghz Turbo Unlocked
  • Ram: Team T-Force Night Hawk 16gb(2x8gb) 288-Pin DDR4 SDRAM 3200mhz
  • İşlemci sıvı soğutucu: Corsair H100i v2
  • Ekran Kartı: Asus RTX 2070 O8G 8gb Oc edition
  • Güç Kaynağı: Corsair RM850i
  • Kasa: CoolerMaster C700P
Aldığım Mavi Ekran Hataları:
  • IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  • KMODE EXCEPTION NOT HANDLED
  • DRIVER_PORTION_MUST_BE_NONPAGED
  • SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
  • başarısız Intelppm.sys

Genel olarak hatırladığım ve not aldığım hata kodları bunlar fakat yazmadığım da olabilir.

Denediğim Çözümler:
  1. Yaptığım OC ayarlarını sildim kısaca Biosu sıfırladım.
  2. Aygıt yöneticisinden yanında ünlem işareti olan driverları güncelledim(intelin Chipset INF Utility'sini kullandım).
  3. Kalan Aygıtları güncellemek için Microsoftun DriverDoc uygulaması ile kalan 12 adet güncelleme göründü onlarıda güncelledim.
  4. Microsoftun WinThrusterı ile tarama yaptım çıkan hataları düzelttim.
  5. Windows Bellek Tanılamayı kullanarak test yaptım hata çıkmadı.
@claus Banada yardımcı olma şansınız var mı?

Son düzenleme:
Bilgisayarı sıfırlamayı denediniz mi ? Bir ara Bu RTX kartlarının sıkıntılı olduğunu mavi ekran hataları ortaya çıktığını duymuştum ondan da kaynaklı olabilir.Sürücü güncelleme yazılımları kullandınız mı ?

Aldığın çoğu hatayı ben de alıyorum, ne yaptıysam halledemedim. RAM'leri saatlerce test ettim, format attım, onu yaptım bunu yaptım hiçbir işe yaramadı.

Aldığın çoğu hatayı ben de alıyorum, ne yaptıysam halledemedim. RAM'leri saatlerce test ettim, format attım, onu yaptım bunu yaptım hiçbir işe yaramadı.
Dosyaları paylaşmadan çözüm bulmanız zor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı