i7 8750H, 16 GB RAM ve GTX 1050/1060 Laptop Önerisi

Kişisel hayatımla ilgili tahminde bulunmanız da açıkçası baya iyi nereden biliyorsunuz sizden 4-5 yıl geride kaldığımı ? :) Şu sözü diyeceğim Üniversite 2'ye geçtiğim zaman Amerika'ya Gideceğim, Teklif var özel şirketten bu yeterlidir umarım. Siz bu ülkede 'Sözde' Mühendis diye gezinebilirsiniz.
Daha fazla uzatmayın konuyu artık bayat bir espiri yapıyorsunuz gibi algılıyorum.

Peki dediğin gibi olsun, ben sözde mühendis olarak gezerim. bu arada espiri değil espri.
İyi günler
Dostum demek ki sağlıklı geçememişsin, ayrıca karşındakini bilmeden kendini övmemeni tavsiye ederim, ben de senin gibi mühendislere iş veriyorum. Bu saçma tartışmayı uzatmak istemiyorum. Aynı performans diyorsun bir de işlemci hariç her şeyi 2 kat daha düşük. Render yapacak insana single 8GB RAM'li sistem tavsiye ediyorsun ve mühendisim diyorsun. Ülkede eğitim bitmiş gerçekten.
Hayır rami daha önce ki mesajımda belirttiğim gibi 16 gb yapabilir ve bunun maliyeti yaklaşık olarak 400 tl olacaktır, çok lazımsa eğer aynı modelin 1050ti versiyonun da yaklaşık olarak 400tl fark ile alabilir ve önerilen laptop ile bire bir aynı performansı verecektir ve 1000tl daha ucuz bir fiyata :)

Son düzenleme:
Ben diyorum ki 2 Nesildir, 120Hz ve 144Hz kullanıyor siz eskileri diyorsunuz gerçekten sorunlu okuyor olmalısınız.
şöyle bir durum var, Ülkemizdeki Mühendislerin Ortalamadan kat kat düşük olduğu su götürmez bir gerçek örnek vermeme gerek yoktur umarım kendilerini anlayan anlar zaten.

Ben diyorum ki 2 Nesildir, 120Hz ve 144Hz kullanıyor siz eskileri diyorsunuz gerçekten sorunlu okuyor olmalısınız.
Yanlışınız var ben tüm versiyonlarını söylüyorum lütfen dikkatli okuyun. Eski yeni fark etmez :) en son çıkan versiyon 14 dahil, umarım 4. söyleyişimde anlamıssınızdır

Kaçırdığım bir model olursa diye öneri istedim Monster'ın kasa kalitesini tartışır olmuşsunuz. Mevcut bilgisayarım pert olduğu için acil ve ucuz bir şeye ihtiyacım var. Yurtdışından da alabilirim.

Kaçırdığım bir model olursa diye öneri istedim Monster'ın kasa kalitesini tartışır olmuşsunuz. Mevcut bilgisayarım pert olduğu için acil ve ucuz bir şeye ihtiyacım var. Yurtdışından da alabilirim.

Merhaba, yalnızca Pubg ve Adobe Photoshop için kullandığım Montser Abra A5 v13.4 laptopumun ekranının (15.6") Pubg oynarken düşmanı görecem diye kafamı gözümü ekrana yaklaştırıp gözlerimin bozulmasına sebebiyet verecek kadar bana küçük gelmesinden dolayı gına gelmiş olup, ya harici gaming monitör alıp kullanma, ya da laptopu satıp desktoba geçme fikri edindim bir kaç haftadır. Birde inno3d nin 1660 gpu sunun ucuz fiyatının cezbetmesi ile... Konuyla ilgili araştırma yaparken buraya yolum düştü, (bkz. https://www.technopat.net/sosyal/konu/monster-laptop-144-hz-monitoer-baglama.523503/)
Laptopu hep harici mekanik klavye ve gaming fare ile kullandığımdan açma kapama düğmesi dışında klavyesinde herhangi bir tuşa basılmadı bile ilk kurulum dışında. Haziran ayında Monster mağazasından satın almıştım. Halen garantisi devam etmekte. Durum olarak sıfırdan farksız. Düşünürseniz diye hemen üye olup size yazmak istedim, bu sıralar sahibinden'e 4950 TL'den ilana koyup en son 4500tl ye bırakacağım. Bilginiz olsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı