i7 8750H, 16 GB RAM ve GTX 1050/1060 Laptop Önerisi

1 TB HDD 256 GB m.2 SSD ekleyince aralarında 500 TL fark oluşuyor, 1050 Tİ almak en mantıklısı olur benimle daha fazla atışmayın lütfen mühendislik okuyorum ilgi alanım bunlar sizden şu lafları gördükçe ülkemden soğuyorum...
@dogant Hocam malum ülkemiz insanları anlarsınız ya :)

Oyun oynanmayacak laptop için 144hz önermenin amacı nedir peki oldukça gereksiz bir seçim olur

Önerim, monsterın i7 8750h ve gtx 1050 versiyonu fiyatı uygun.

Abra A5 V13.2 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Bu sistemde 1050 TI değil 1050 var. Monster kalitesiz bir marka, kasası çok adi. SSD'si 128 GB , RAM 8 GB, HDD yok.
Bu mu mantıklı sistem iş için ? Başlığı oku istersen tavsiye vermeden önce, boş yorumlarla da insanların vaktini almayın.

1 TB HDD 256 GB m.2 SSD ekleyince aralarında 500 TL fark oluşuyor, 1050 Tİ almak en mantıklısı olur benimle daha fazla atışmayın lütfen mühendislik okuyorum ilgi alanım bunlar sizden şu lafları gördükçe ülkemden soğuyorum...
@dogant Hocam malum ülkemiz insanları anlarsınız ya :)

Bende şuan mühendisim ve çalışıyorum sizin geçtiğiniz yollardan ben 4 5 sene önce geçtim, ve şuan kullandığım laptop monster 5 ay önce aldım abra a5 v13.4 modeli ve paneli 60hz :)
Bu sistemde 1050 TI değil 1050 var. Monster kalitesiz bir marka, kasası çok adi. SSD'si 128 GB , RAM 8 GB, HDD yok.
Bu mu mantıklı sistem iş için ? Başlığı oku istersen tavsiye vermeden önce, boş yorumlarla da insanların vaktini almayın.

Konuyu açan arkadaşın kullanacağı programlarda 1050 ekran kartı gayet yeterlidir, ayrıca arkadaş kasası kaliteli olsun diye bir gereksinim belirtmemiş aksine fiyat odaklı bir sistem arayışında

Dostum burası 'Afkurma' yeri değil arkadaşın konusunu boşuna kirletme önerinde sende çok eskide kalmışsınız 'şuan değil şu an' Daha Türkçe kurallarına göre yazmayı bilmeyen birisinin mühendis olması ülkemin ne kadar gerilediğinin kanıtıdır.
Benim geçtiğim yolları bilmediğin halde nasıl 4-5 Sene dedin bilmiyorum ama senin 'Çakma' Mühendis olduğunu iyi biliyorum gidip başka Forumlara 'Olmayan' bilginizle bilgi vermeye devam edebilirsiniz.
@dogant Hocam haksız mıyım? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Karar tabi ki konuyu açan arkadaşta aynı performansı alacağı sisteme 1500tl fazla vermek kendi tercihi olacaktır.
Dostum burası 'Afkurma' yeri değil arkadaşın konusunu boşuna kirletme önerinde sende çok eskide kalmışsınız 'şuan değil şu an' Daha türkçe kurallarına göre yazmayı bilmeyen birisinin mühendis olması ülkemin ne kadar gerilediğinin kanıtıdır.
Benim geçtiğim yolları bilmediğin halde nasıl 4-5 Sene dedin bilmiyorum ama senin 'Çakma' Mühendis olduğunu iyi biliyorum gidip başka Forumlara 'Olmayan' bilginizle bilgi vermeye devam edebilirsiniz.
@dogant Hocam haksız mıyım? :)
Burası TDK forumu falan değil, ayrıca Türkçe'nin 'T' si büyük yazılır.

Dostum demek ki sağlıklı geçememişsin, ayrıca karşındakini bilmeden kendini övmemeni tavsiye ederim, ben de senin gibi mühendislere iş veriyorum. Bu saçma tartışmayı uzatmak istemiyorum. Aynı performans diyorsun bir de işlemci hariç her şeyi 2 kat daha düşük. Render yapacak insana single 8GB RAM'li sistem tavsiye ediyorsun ve mühendisim diyorsun. Ülkede eğitim bitmiş gerçekten.

Bak yine savunuyorsun kendi aldığın Laptop'u insanlar alacak değil o laptop 2 nesil öncesinden geldi daha 8. nesiller yeni çıkmıştı ayrıca Render işleri için çokta ahım şahım değil dediklerimi anlamıyorsan sana kısaca 'Kardeşim konuyu kapa ....' diyebilirim.
@dogant Ahh hocam Ahh ülkede internette herkes, Ya Doktor Ya mühendis :)

Dostum demek ki sağlıklı geçememişsin, ayrıca karşındakini bilmeden kendini övmemeni tavsiye ederim, ben de senin gibi mühendislere iş veriyorum. Bu saçma tartışmayı uzatmak istemiyorum.

Yalnız ben mesajımda kendime her hangi bir övgüde bulunmadım, arkadaş aklınca mühendis olacağını ve diğer insanların bu konularda fikir sahibi olamayacağını düşündü bende ona cevap verdim. İyi bir mühendis olup olmamam burada fikir belirtme ile karar verilecek bir şey değildir.

Kişisel hayatımla ilgili tahminde bulunmanız da açıkçası baya iyi nereden biliyorsunuz sizden 4-5 yıl geride kaldığımı ? :) Şu sözü diyeceğim Üniversite 2'ye geçtiğim zaman Amerika'ya Gideceğim, Teklif var özel şirketten bu yeterlidir umarım. Siz bu ülkede 'Sözde' Mühendis diye gezinebilirsiniz.
Daha fazla uzatmayın konuyu artık bayat bir espiri yapıyorsunuz gibi algılıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı