i7-8750H Boşta 60 Derece

sion5

Kilopat
Boştayken neden 60? Az evvel sadece Chrome açıkken 96 dereceyi gördüm de :) Yardımınızı bekliyorum.

kj.jpg

Kendi kendine fan hızı yükseliyor, tekrar düşüyor sonra tekrar yükseliyor. Keza anlık takılmalar, tarayıcıyı kapatırkenki takılmalar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan %35 hızda çalışmakta. Boşta sessizlik amaçlanmış gibi. Dizüstü bilgisayarda boşta 60 derece normal diyebileceğim bir değer. Bunun dışında BIOS güncellemeleri çıktıkça yükleyin.

Takılmalar ise uzun zamandan beri olan bir şey :) Şu anda tek çözüm Insider Preview ile RS5 kurmak :) Buyurun bu konuda bunu tartışıyoruz bir yıldır :D

[Çözüldü] Intel + NVIDIA Laptoplarda Anlık Takılma Sorunu

Kafama takılan şey ise kendi kendine fanı hızlandırıp sonra tekrar yavaşlatıyor. Herhangi bir işlem yapmıyorum bir bakıyorum fan hızlanıyor sonra kademe kademe kendi kendine düşüyor. Sırf bu yüzden servise vermeli miyim sizce? Sanırım 1 gün olmadı alalı :)

Kafama takılan şey ise kendi kendine fanı hızlandırıp sonra tekrar yavaşlatıyor. Herhangi bir işlem yapmıyorum bir bakıyorum fan hızlanıyor sonra kademe kademe kendi kendine düşüyor. Sırf bu yüzden servise vermeli miyim sizce? Sanırım 1 gün olmadı alalı :)
Normal durum bende ilk aldığımda garipsemiştim. Tarayıcıda dolaşırken çok sık yapıyor bunu.

Çok rahatsız edici olmuyor mu? Ben T5 16.1 1070 modelinde böyle bir şeyle hiç karşılaşmamıştım. Çünkü laptobu açar açmaz fan direkt olaya giriyor.
Maalesef rahatsız edici ama geçici olduğunu düşünüyorum o kadar çok sık fan çalışmalı mı sanmam. Eski laptopta yaşamamanız da tabi düşündürüyor. Bir garantiye sorun isterseniz daha net bilgi alırsınız.

Maalesef rahatsız edici ama geçici olduğunu düşünüyorum o kadar çok sık fan çalışmalı mı sanmam. Eski laptopta yaşamamanız da tabi düşündürüyor. Bir garantiye sorun isterseniz daha net bilgi alırsınız.
Umarım müdahele edebilir servisteki arkadaşlar. Macunlandı,bakımı yapıldı deyip göndermesinler de :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı