i7-2670QM boşta 60 derece

Daha fazla  
Merhaba laptopumun termal macununu 2 gün önce değiştirdim. İlk gün değerler ciddi miktarda düşmüştü boşta 49-50 derece sıcaklık alıyordum. Bu 2 günde oyunlar oynadım ve uzun süre yükseldi tabii ki sıcaklıklar. Şu anda boşta 60 derece yani ilk günden 10 derece kadar yükseldi. Bu normal bir durum mudur? Ayrıca 4 fanlı bir notebook soğutucu kullanıyorum. Laptop 6-7 yıllık.
CPU: i7-2670QM.
GPU: GT540M.
Boştaki değerler(soğutucu fan açık):

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir montajı kontrol edin ve çok az bir mercimek kadar işlemciye ek uygulayın.

Şöyle bir durum var ki fana ve işlemciye arka kapaktan tek parça açmayla ulaşamıyorum. Klavyeyi tamamen söküp altındaki anakartı da çıkarmam gerekiyor ancak o şekilde işlemciye ulaşılıyor bu modelde. Sorun kalıcı olarak çözülecekse tabii ki değer ama emin olamadım.

Benim laptopumda da aynı işlemci var 8 yıldır içi açılmadı bile herhangi bir işlem görmedi yani. Ona rağmen boşta 45'in üstüne çıkmıyor bile. Hatta fanı son gaz açtığımda 30'lara kadar düşürebilmiştim :D sizinkinde bir sıkıntı var bence.

Benim laptopumda da aynı işlemci var 8 yıldır içi açılmadı bile herhangi bir işlem görmedi yani. Ona rağmen boşta 45'in üstüne çıkmıyor bile. Hatta fanı son gaz açtığımda 30'lara kadar düşürebilmiştim :D sizinkinde bir sıkıntı var bence.
İnanılmaz gerçekten 😮 Oyun oynandı mı peki?
Ayrıca kastettiğiniz fan laptop fanı mı? Nasıl değerleriyle oynayabildiniz?

Fan çıkışına takılan ekstra egzos fanından alabilirsiniz. Ben onu kullandığımda neredeyse 10 derece kadar fark ediyordu genel olarak.
Tabii ki oyun oynandı oynanmaz olur mu :D evet laptop fanı. Zor da olsa kontrol uygulaması bulabilmiştim adını tam hatırlamıyorum.

İnanılmaz gerçekten 😮 oyun oynandı mı peki?
Ayrıca kastettiğiniz fan laptop fanı mı? Nasıl değerleriyle oynayabildiniz?

Benim işlemcim daha eski (1.nesil i7 Q740) hiç böyle sorun yaşamadım bakır bloğu iyi oturttuğunuzdan emin olun. Bir de belki saçma gelebilir ama termal macun kalitesiyle ilgili olabilir.

Bakır blok konusunda şüphem var fakat işlemci kısmında değil GPU kısmında. Tornavidam biraz yamulmuştu iyice sıkamadım ama ilk günkü değerler gayet normaldi. Termal macunum: Corsair MasterGel.
Termal macun tekrar sürüldü, bakır plaka çok iyi oturtuldu; değişen bir şey yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı