i7-8750H - GTX 1050 Ti laptop kilitleniyor

Nossissuzi

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Laptopu 2. el olarak aldım. Aldığımda tüm testleri yaptım sorun çıkmadı fakat bazen PC hiçbir şey yapmadan bile kilitleniyor ve sadece güç tuşuna basılı tutarak kapatıp açıyorum.
Ekran son olarak boyle oldu => VID_20230403_200846.mp4

Bilen birisi yardımcı olabilir mi?

i7-8750H 16 GB RAM.
1 TB SATA + 1TB M.2 SSD PCI-e3.0
GTX 1050 Ti 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopu 2. el olarak aldım. Aldığımda tüm testleri yaptım sorun çıkmadı fakat bazen PC hiçbir şey yapmadan bile kilitleniyor ve sadece güç tuşuna basılı tutarak kapatıp açıyorum.
Ekran son olarak boyle oldu => VID_20230403_200846.mp4

Bilen birisi yardımcı olabilir mi?

i7-8750H 16 GB RAM.
1 TB SATA + 1TB M.2 SSD PCI-e3.0
GTX 1050 Ti 4 GB.

Bu videoya göre yorum yapıyorum o videodaki sorun ekran kartınla alakalı driverları güncelleyip bir de temiz formatla düzelebilir düzelmez ise ekran kartında sorun vardır.

bu hata yılda 1 kere oluyor sadece asıl sorun donuyor pc ekranda hiç bir şey yapamıyorsun.Reset atmak zorunda kalıyorum sürekli.Çift ekran kartı var ve pc bostayken bile donuyor.Hatta Memtest86 programıyla ram testi yaparken bile dondu artık.Ne yapıcagımı bilmiyorum.Pc nin bataryasını söküp açma tuşuna basıp statik elektriği boşalttığımda çok daha az aralıklarla donuyor.

Herhangi bir overclock vs yok değil mi çünkü VRAM aşırı overclock yapıldığında bu durum yaşanabiliyor.
Her şey standart seviyede.Aidia64 40 dk lık raporda boyle.
AIDIA64.png

Sadece bu değil sistem direk donuyor.Program,oyun,web browser açık olsun isterse sistem boşta olsun.Hatta memtest yaparken bile dondu yani.Reset atmak zorunda kaldım.Bazen 2 ay hiçbi şey olmuyor bazende gün içinde 2-3 kez yapıyor.Sebebini anlayamadım.

Geri
Yukarı