Çözüldü i7 8750H sistem boşta 5.5 GB RAM yiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

qReeN

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1050
İşlemci
İntel Core i7 8750H
Arkadaşlar bilgisayarım hiçbir şey açık değilken, sadece lively wallpaper ve tarayıcım açık. 5.5 GB RAM yiyor bu normal mi? Çünkü önceki bilgisayarımı aynı şekilde kullanırken bu kadar RAM yemiyordu. Eğer anormal bir durum olduğunu düşünüyorsanız belirtirseniz sevinirim. Bilgisayarım dizüstü bu arada ondan kaynaklı olabilir mi? Önceki bilgisayarım masaüstü idi ve aynı şekilde kullanılırken yarısından az RAM yiyordu.

Dosya Ekleri

• resim_2023-09-10_000134475.png
    resim_2023-09-10_000134475.png
    51 KB · Görüntüleme: 26
Çözüm
Arkadaşlar bilgisayarım hiçbir şey açık değilken, sadece lively wallpaper ve tarayıcım açık. 5.5 GB RAM yiyor bu normal mi? Çünkü önceki bilgisayarımı aynı şekilde kullanırken bu kadar RAM yemiyordu. Eğer anormal bir durum olduğunu düşünüyorsanız belirtirseniz sevinirim. Bilgisayarım dizüstü bu arada ondan kaynaklı olabilir mi? Önceki bilgisayarım masaüstü idi ve aynı şekilde kullanılırken yarısından az RAM yiyordu.
16GB RAM'de windows 11 en rahat çalışabileceği RAM miktarını kullanıyor. Bu da 5GB'ı bulabiliyor. Windows 10'a düşürebilirsiniz. Bende 4GB RAM ile boşta %85 kullanıyor.
16GB RAM'de windows 11 en rahat çalışabileceği RAM miktarını kullanıyor. Bu da 5GB'ı bulabiliyor. Windows 10'a düşürebilirsiniz. Bende 4GB RAM ile boşta %85 kullanıyor.

Çözüm
Evet. Normal

16 GB RAM'de Windows 11 en rahat çalışabileceği RAM miktarını kullanıyor. Bu da 5GB'ı bulabiliyor. Windows 10'a düşürebilirsiniz. Bende 4 GB RAM ile boşta %85 kullanıyor.

Oooo reis sen öyle diyorsan öyledir çok sağ ol. Hahashaha eski bilgisayarım masaüstüydü o da Windows 11'di aynı şeyleri kullanıyordum fakat daha az RAM yiyordu o yüzden bir garipsedim trojan falan mı yedim dedim.

Bende durum bu kral sende bence arkada açık uygulama biraz fazla.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (128).png
    Ekran Görüntüsü (128).png
    933,7 KB · Görüntüleme: 13
Oooo reis sen öyle diyorsan öyledir çok sağ ol. Hahashaha eski bilgisayarım masaüstüydü o da Windows 11'di aynı şeyleri kullanıyordum fakat daha az RAM yiyordu o yüzden bir garipsedim trojan falan mı yedim dedim.
Hocam anti virüs varsa o da yapar :D

Bende durum bu kral sende bence arkada açık uygulama biraz fazla.

Ya vallahi hocam belli ki Windows 11'den kaynaklı. Windows 10'a geri döneceğim sanırım bir anlık hevesle değişiklik olsun istedim de bu kadar RAM yemesi hoşuma gitmedi. Çok sağ ol bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı