i7 8750H ve GTX 1050 laptopta GTA 5'te işlemci 95 derece

asauult

Kilopat
Yukarıda özellikleri yazdım cihaza yeni bakım yaptım, Mac'um değişim, toz temizliği vs.
cihaz boşta 40-45 derecelerde çalışıyor. Oyunda ise 90 sürekli 90 üstü çalışıyor. Oyun ayarlarını normale çekmeme ve ayarları kısmam rağmen değerler bu şekilde.
Ekran kartı işe hayet serin 60 üstüne bile çıkmıyor, nasıl çözeriz?

Hocam siz yine iyisiniz benimki 98 görüyor yanmasın diye güçten kıstırıyor. Bu işlemci için pek de şaşırılacak değerler değil bunlar. Undervolt deneyebilirsiniz: https://www.technopat.net/sosyal/konu/throttlestop-ile-undervolt-ve-cpu-tuning.1668766/ O da olmazsa belki macununuz eskimiştir onu değiştirin. Ama yani fazla bir şey beklemeyin. Göreceğiniz Minimum değer 88 derece olur. Ben daha bugun macun değiştirdim fayda etmiyor :( Laptobun altına soğutucu alabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• achievement.png
    achievement.png
    1,3 KB · Görüntüleme: 14
Çözümü buldum, ihtiyacı olan bu yolu deneyebilir.
İşlemcilerin Turboboost Modu açık oluyor. Turboboost modunu kapatınca ya da işlemci kullanımını sınırlandırılması ısı düşüyor ve gürültü de azalıyor.
MSI Afterburner ile şu an aldığım ısı değeri 65-75 arası.

GPU zaten besleniyor, o yüzden islemcinin fazladan çalışıp yük altında boşa ısınmasını gerek yok ki.
GTA Online oynuyorum ve Normal ayarda sabit 60 şimdi neden islemci boşa ısınsın ki? Turboboost açıkken yine 60 alıyordum ama işlemci +90 aşağı inmiyordu

Geri
Yukarı