i7 930 ve GTX 660 sistem GTA IV takılma sorunu

Semihcoldd

Hectopat
Daha fazla  
Dün kendime bilgisayar alıp ekran kartını yükselttim.

Bugün GTA IV'ü yükledim bilgisayara fakat hiç olmadık yerde kısa kısa oyun takılıyor ama FPS'de düşüş olmuyor. Oyundan yada sistemden kaynaklanan bir sorun var muhtemelen. İşlemcim eski olduğu için aldığım bilgisayarın yetersizliğinden şüpheleniyorum. Şüphelendiğim diğer konu ise HDD'de sıkıntı olabilme ihtimali ama bir türlü çözemedim. Acaba sorunu nasıl bulabiliriz?

1366×768 monitörüm var ve bilgisayarımın özellikleri bunlar;
  • GTX 660 2 GB
  • 16 GB DDR3 RAM
  • i7 930 2.7 GHz

Son düzenleyen: Moderatör:
O çözünürlükte ciddi sıkıntı çıkmaması lazım yalnız işlemcinizi bir miktar O.C yapma şansınız olur mu ? 3.2 ya da 3.4 GHz harika olurdu aslında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün kendime bilgisayar alıp ekran kartını yükselttim.

Bugün GTA IV'ü yükledim bilgisayara fakat hiç olmadık yerde kısa kısa oyun takılıyor ama FPS'de düşüş olmuyor. Oyundan yada sistemden kaynaklanan bir sorun var muhtemelen. İşlemcim eski olduğu için aldığım bilgisayarın yetersizliğinden şüpheleniyorum. Şüphelendiğim diğer konu ise HDD'de sıkıntı olabilme ihtimali ama bir türlü çözemedim. Acaba sorunu nasıl bulabiliriz?

1366×768 monitörüm var ve bilgisayarımın özellikleri bunlar;
  • GTX 660 2 GB
  • 16 GB DDR3 RAM
  • i7 930 2.7 GHz
GTA 4 optimizasyon özürlüsü bir oyun windows olay görüntüleyicini kapatıp gir.

Umarım oyun korsan değildir, olsa bile sorun büyük ihtimalle ekran kartınızdan ve ya kartın driverından dolayı yaşanmakta Buradan gerekli yerleri doldurup driver güncellemesi yapıp tekrar deneyiniz lütfen.

Umarım oyun korsan değildir, olsa bile sorun büyük ihtimalle ekran kartınızdan ve ya kartın driverından dolayı yaşanmakta Buradan gerekli yerleri doldurup driver güncellemesi yapıp tekrar deneyiniz lütfen.
Oyunu "Steam" üzerinden satın aldım. Eve geçtiğim zaman dediğiniz gibi driver güncellemesi yapacağım. Düzelmesini umut ediyorum. Düzelmez ise yapacak bir şey yok.

Şunu da belirtmeliyim korsan mı diye sormamın nedeni yardım etmemezlik yapmak vb için değil korsan sürümü hem crack işleminden dolayı sorunlu hem de oyunun yapımcısı crack olayına karşı önlem olarak oyunu sisteminizde sorun olmamasına rağmen crash atmasına ve ya oynanamayacak şekilde kameranın oynamasına vb sebep olmakta.

+ Son olarak eğer driver güncellemesinden sonra da hata devam ederse RAM'inizi 8x2 ve ya 4x4 şeklinde ise söküp tek tek test edebilirsiniz droplar genellikle bu iki nedenden kaynaklanır çünkü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı