i7-960 ve GTX 760 Sistemin Ömrü

Umut Özgan

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi bu sistemin ömrü 1080p çözünürlükte ne kadardır?
  • İntel Core i7 960 3.20GHz 8CPUs
  • Nvidia GeForce GTX 760 2GB GDDR5 256Bit
  • 24GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz 4x6 RAM
  • Seagate 2TB HDD
  • Kingston Hyperx 120GB SSD
  • Cooler Master G750M 80+ Bronze Güç Kaynağı
  • Gigabyte G1-Sniper z68 anakart
Eski bir sistem olsa da bana herhangi bir sıkıntı çıkartmadı. Sizce ömrü nedir? Beni ne kadar daha idare edebilir?

Başlıkta da belirttiğim gibi bu sistemin ömrü 1080p çözünürlükte ne kadardır?
  • İntel Core i7 960 3.20GHz 8CPUs
  • Nvidia GeForce GTX 760 2GB GDDR5 256Bit
  • 24GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz 4x6 RAM
  • Seagate 2TB HDD
  • Kingston Hyperx 120GB SSD
  • Cooler Master G750M 80+ Bronze Güç Kaynağı
  • Gigabyte G1-Sniper z68 anakart
Eski bir sistem olsa da bana herhangi bir sıkıntı çıkartmadı. Sizce ömrü nedir? Beni ne kadar daha idare edebilir?
2 sene.

Ne kadar götüreceği tamamen senin zevkine bağlı, oyunu hangi kalitelerde oynamana göre değişir. Ultra, High takıntın varsa kartı ilerde 1-2 yıl sonra mutlaka değiştirmen gerekecek, eğer böyle bir takıntın varsa.

Çok doğru şuanlık gayet yetiyor. Peki 1-2 sene sonra ekran kartını yenilediğimde işlemci darboğaz yapar mı? Oldukça eski bir işlemci ama şuanlık GTA V , Far Cry 4 , Mad max gibi oyunlarda yüksek ayarlarda 60 FPS gibi değerleri çok rahat yakalıyorum.

RX 470 ve dengi ekran kartları ile sorunsuz kullanırsın, daha üzerine çıkıldığında dardoğaz olur. İşlemcin i5 7400 kıvamında, hesap edin işte.

Tamamdır teşekkürler arkadaşlar. MSI afterburner ile değerlere baktım. GTA V'de işlemci kullanımı %50 civarını geçmiyor. GPU kullanımı ise %90 üzerinde geziyor. Bir sıkıntı var mıdır sizce?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı