i7 970 En fazla Hangi Kartı Besler?

İ7 970'ten daha güçlü olan R3 2200G'yi RX 570 ile kullandığımda CPU kullanımı 70-90 arası geziyor. O işlemciye en fazla GTX 1050 Ti gider. Belki OC yapılırsa RX 570'i besleyebilir.

@Steward neye göre güçlü? Çoklu çekirdek skorunda i7 970; tekli çekirdek skorunda 2200G önde. Bu arada ben i7 960 ile 1060'ı tam verimle kullandım. Kaldı ki i7 960 4 çekirdekli bi' işlemci.

@Steward neye göre güçlü? Çoklu çekirdek skorunda i7 970; tekli çekirdek skorunda 2200G önde. Bu arada ben i7 960 ile 1060'ı tam verimle kullandım. Kaldı ki i7 960 4 çekirdekli bi' işlemci.
Muhtemelen işlemciyi zorlamayan oyunları oynuyor olmalısınız. Aksi takdirde imkansız. Direk karşılaştırma bulamadım. İki işlemcinin i3 8100 karşısındaki performansına bakmanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten Dar boğaz ekran kartından verim alamamak değil mi aynı şeyi söylüyorsunuz farkındamısınız.
Hayır. Darboğaz işlemcinin ekran kartına yetmemesi demektir. CPU kullanımı %100 olduğunda oyun oynarken donmalar ve takılmalar meydana gelir. Kısacası oyun oynanmaz hale gelir. Darboğaz nedir?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı