i7 9700 ve 9700K farkı nelerdir?

Turbox ne alaka zaten onların bilgisayarlarını biliyoruz Intel'in önü daha açık.

i3 9100F vs i7 860 kıyaslandığında dediğin çok saçma oluyor. i7 almak daha mantıklı demiştin.

Intel'in önü daha açık falan değil, OC için bile K serisi işlemci ve Z serisi anakart gerektiriyor.

Merhaba INTEL I7 9700-MSI RTX2060 SUPER GAMINGX-B360-A PRO-SAMSUNG 500GB-KINGSTON 16 GB - Vatan Bilgisayar
Bu sistemi almayı düşünüyorum almak mantıklı mı? Yoksa bunun yerine R5 3600 + 2060S mi alınmalıdır? 9700K'dan farkı nedir?

9700K ya da 9700 almak mantıksız. Sebepleri
Çok pahalı.
Soket değişti yükseltmeye kapalı.
i7'ler içinde en başarısızlardan çünkü Hyper-Threading i7'lerde vazgeçilmezdir ve bu işlemcide bulunmuyor. (8/8 yapıdan dolayı)
Stok soğutucu yetmeyecektir (9700K da zaten yok 9700 için konuşuyorum) üstüne bir de soğutucu aldığınız zaman masraf inanılmaz artmış olacak.
Düzgün verim almak için Z serisi anakart gerekli çünkü B serisi anakartların RAM desteği 2666 MHz bu da ek masraf.
Kısacası değmez. Alınmaz. Oyun sistemlerinde işlemciyi mümkün olduğunca düşük tutup ekran kartını yüksek tutmak daha mantıkli. 3600+B450+kule tipi soğutucu işinizi fazlasıyla görür. Kalan parayla da ekran kartına abanırsınız. 3600 iyi soğutulduğunda 1080P de 2070S 2K da 2080S besleyen bir işlemci.

Turbox ne alaka zaten onların bilgisayarlarını biliyoruz Intel'in önü daha açık.

Hocam sana şunu diyeyim belki Intel fanboyu falansındır veya Intel'in daha kaliteli olduğunu düşünüyor olabilirsin diye, OBJEKTİF olarak bakarsan olaya Intel Amd ile aynı güçte işlemcilerde üretse fiyatı da aynı yapsa AMD ile yine de gider AMD alınır, AMD sistemlerin önü daha açık Intel'e göre yani mantık seni her türlü AMD'ye yönlendirir.
Tahminimce Fanboysun öyleysen de kafandaki algıları biraz oturup düşünerek kıyas yaparak hangisinin daha mantıklı olduğunu kendi gözlerinle görüceksin :).
Amd kullananların çoğuna sor neden Amd aldın neden İntel almadın diye sana madde madde sayar nedenlerini, ama bi intel fanboyuna sorsan neden intel diye diceği şu; ya moruk intel bu daha iyi işte oyunda 5 10 fps fazla veriyor intel yıllardır en iyisi :D.
Ben sana burda madde madde sayarım ama girip kendin araştırırsan daha tatmin olacağına eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı