İ7 8700K ve i7 9700K seçimi

• Konuyu başlatan ksn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 8B
2K cektigim zaman GPU kullanimi %97 oluyor hocam. Ama sorun hala devam ediyor anlik FPS cakilmasi oluyor. Bu cakilma 3, 4 saniyelik. Oyun takiliyor. Sonra tekrar duzeliyor. RTX 2080 ekran kartiyla 90 FPS alacaksam neden aldimki ben bu sistemi. 4K Yada 2K Ultra ayar oynarimda ozaman normal derim.

Sorun dusuk GPU kullanimi degilki. DSR ozelligiylede test ettik durum degismedi.

Sen oyun oynarken performansi gorsen dersinki ulan ben RTX degil sanki en kotu GPU'yu kullaniyorum dersin.

Dostum videoyu izlediysen eğer 1080p ile adam performans sorunu olmadan oynuyor. Yani sorun senin 1080p monitörünün olmasıyla alakalı olamaz. Videoda önce 1080p de test yapıyor sonrasında 1440p de test yapıyor farkı gösteriyor. Tam olarak videoyu izlersen zaten 1080p de adamın çok iyi fps değerleri aldığını görebilirsin. Ben zaten düşük gpu kullanımı olduğunu söylemedim. Özetle senin sistemde başka bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. İlla bu video ile sınırlı kalma internette sistem özelliklerini yazarak birçok farklı oyunun testini izleyebilirsin. Yani ezbere konuşanlara takılmana gerek yok youtube üzerinden oyun incelemelerine bak kendi sistemine benzer sistemlerin bence darboğazla ilgili bir durum değil seninki.

Dostum videoyu izlediysen eğer 1080p ile adam performans sorunu olmadan oynuyor. Yani sorun senin 1080p monitörünün olmasıyla alakalı olamaz. Videoda önce 1080p de test yapıyor sonrasında 1440p de test yapıyor farkı gösteriyor. Tam olarak videoyu izlersen zaten 1080p de adamın çok iyi fps değerleri aldığını görebilirsin. Ben zaten düşük gpu kullanımı olduğunu söylemedim. Özetle senin sistemde başka bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. İlla bu video ile sınırlı kalma internette sistem özelliklerini yazarak birçok farklı oyunun testini izleyebilirsin. Yani ezbere konuşanlara takılmana gerek yok youtube üzerinden oyun incelemelerine bak kendi sistemine benzer sistemlerin bence darboğazla ilgili bir durum değil seninki.
Aynen işte benim anlatmak istediğim bu hocam. Konu açıyorum 1080P, 144Hz, monitör deyince beni taşlayıp öldürmek istiyorlar. YouTube de incelemediğim video kalmadı. 1080p monitörde adamlar fırtına gibi esiyor. Bana geldimi sövmedikleri kalıyor😁

o kartla, o sistemle, o monitör olurmu diyorlar.

Battlefield V 1080p, 75Hz degere sahip monitörle Ultra ayarlarda 165 FPS degeri alanlar var. Benim monitör 144Hz degere sahip ama aldığım FPS degeri 90 kesinlikle RAM, CPU, Anakart arasında bir uyumsuzluk söz konusu.

Overclock yaptınız mı ? 2700X in tek çekirdek performansı düşük kalıyor OC ile birez toparlar.
Hocam monitörü aldım. Battlefield V ultra ayarlardaki FPS degeri 90/100 arasında değişiyor.

Bu kadar düşük olması ilginç. 6600K + 1070 ile 90-110 arasında FPS alıyorum.

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın
Daha iyisi senin olur inşallah. Ayrıca takılmalar felanda bitti. 1080p monitörle RTX uyumsuz olduğu ortaya çıktı bu arada.
Overclock yaptınız mı ? 2700X in tek çekirdek performansı düşük kalıyor OC ile birez toparlar.

Bende aynı alıyorum. Kesin olsun diye düşük seyledim. Bazı bölümlerde 125 130 arası aldığım oluyor kardeşim.

Sorun çözmeniz iyi olmuş. Yalnız öyle bir soğutucu varken stokta kullanmak saçma olur. Gidebildiğiniz kadar gidin derim.

1080P'de kullanmıyor musun?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı