İ7 9700F ve RTX 2070 sistemde oyunlarda ani FPS düşüşü

HasanAcikgoz

Hectopat
Arkadaşlar merhaba son zamanlarda oynadığım oyunlarda ani FPS düşüklükleri yaşıyorum. Aynı anda yayın yapan biriydim ama artık OBS gibi yayın programlarını açtığımda işlemci kullanımım %100 oluyor ve oyunda FPS 30 40 kadar düşüyor. İnternette birçok yöntem denedim format attım temiz bir kurulum yapmama rağmen hala sorunum düzelmedi. Yardımcı olur musunuz?

Sistem özellikleri:
Intel Core i7 9700F
ASUS GeForce Dual RTX 2070 EVO V2 OC 8 GB GDDR6 256bit
Kingston 16 GB DDR4 2666MHz.
ASUS ROG STRIX Z390-F Gaming.

9700KF ve RTX 2070 kullanıyorum. Yayını bilmem ama kaydı OBS ile işlemciye yaptırınca FPS'in o derece düşmesi normal. Üstelik sadece 8 çekirdekli bir işlemci. İzlekler yayın, kayıt, render gibi işlerde faydası var. İzleksiz haliyle yayın için pek uygun bir işlemci değil bence.

9700kf ve RTX 2070 kullanıyorum. Yayını bilmem ama kaydı OBS ile işlemciye yaptırınca FPS'in o derece düşmesi normal. Üstelik sadece 8 çekirdekli bir işlemci. İzlekler yayın, kayıt, render gibi işlerde faydası var. İzleksiz haliyle yayın için pek uygun bir işlemci değil bence.

Bu zamana kadar sürekli ekran kartım ile 1080P60FPS yayın yapan biriyim hiçbir sorun hiçbir sıkıntı yaşamadım ama son birkaç aydır yaşıyorum.
Arkadaşlar çözümü buldum aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için açıklıyorum. Kasamın üzerindeki parçaların hepsini söktüm temizledim. İçine uzaktan hava tuttum ve termal macunu yenilemesi yaptım bu bi tık fps ve drop sorunum çözüldü ancak hala yayın açınca fps droplanması devam ediyordu. Bunun sebebi OBS %20 kullanımını aşmaya başladı webcam çerçevesi ve soldaki reklam videolarını kaldırdıktan sonra OBS kullanımı %5 lere düştü sanırım video dosyalarıma virüs bulaşmış temiz bir kurulum yaptıktan sonra şuanda valorant lobide 1000 fps oyun içinde 350 400 fps alıyorum rahat rahat yayınımı yapıyorum umarım bu sorunu yaşayan arkadaşlar için çözüm yolu olur. İlgi gösteren yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı