i7-9700K 10.000 TL sistem yükseltme

Benim düşüncem 2 monitör'ünüzü satıp 1 tane 4K 144Hz veya 60Hz 1 tanede 1080P 240Hz almak yönünde olur biraz daha para vererek. 4K olanda montaj hikayeli oyun oynarken diğerinde ise rekabetçi oyunlar oynanır. Ancak bunu bir anda değil de yavaş yavaş yapın derim ilk başta 240Hz monitörü ve diğer parçaları alın ardından ise 4K mkonitör alın derim.
Yayıncılık yapıyormuş, iki monitör şart.
Doğru mu anladım. Bendeki 2 monitör'ü satıp 1 adet 4K 144 HZ monitör ve Gamepower monitör mü diyorsunuz?
Hayır, iki adet monitör alabilirsiniz. Neyini anlamadınız? 2 adet Gamepower monitör.

Benim düşüncem 2 monitör'ünüzü satıp 1 tane 4K 144Hz veya 60Hz 1 tanede 1080P 240Hz almak yönünde olur biraz daha para vererek. 4K olanda montaj hikayeli oyun oynarken diğerinde ise rekabetçi oyunlar oynanır. Ancak bunu bir anda değil de yavaş yavaş yapın derim ilk başta 240Hz monitörü ve diğer parçaları alın ardından ise 4K mkonitör alın derim.

Bu yapacağım upgrade son olacak daha sonradan bir değişikil yapamayacağım. Monitörlerımden bir tanesinde ölü pixel mevcut fazla paraya satamayacagım için 2. ekran olarak onu kullanacağım. Yanınada dediğim gibi ya 240 Hz 1080P, ya da 2K 144 ya da 165 Hz olabilir diye düşünüyorum fikrim bu şekilde hocam

1 Monitörü satıp 240Hz alınacak ardından ise diğer monitör satılıp 4K monitör'e geçilecek bende kendimi biraz yanlış anlattım o yüzden baştan yazıyorum.
1. monitörünüzü satarak 240Hz veya 260Hz değeri sunan 1080P bir monitör alın rekabetçi oyunlar için çok daha iyi olacaktır. Kalan para ile geri kalan RAM SSD gibi geliştirmeleri yapın. İleride ise 2. monitörünüxzü satarak 4K 144 veya 60Hz bir monitör'e geçiş yapın bu sizin montaj yapımınızı etkiler daha canlı renkler vs ve ayrıca hikayeli oyunları grafiklere doya doya oynarsınız.
Bu yapacağım upgrade son olacak daha sonradan bir değişikil yapamayacağım. Monitörlerımden bir tanesinde ölü pixel mevcut fazla paraya satamayacagım için 2. ekran olarak onu kullanacağım. Yanınada dediğim gibi ya 240 Hz 1080P, ya da 2K 144 ya da 165 Hz olabilir diye düşünüyorum fikrim bu şekilde hocam.

1080P oyun için 3070 arkadaşın dediği gibi fazla bir ekran kartı. 2K tercih edilebilir.

1 Monitörü satıp 240Hz alınacak ardından ise diğer monitör satılıp 4K monitör'e geçilecek bende kendimi biraz yanlış anlattım o yüzden baştan yazıyorum.
1. monitörünüzü satarak 240Hz veya 260Hz değeri sunan 1080P bir monitör alın rekabetçi oyunlar için çok daha iyi olacaktır. Kalan para ile geri kalan RAM SSD gibi geliştirmeleri yapın. İleride ise 2. monitörünüxzü satarak 4K 144 veya 60Hz bir monitör'e geçiş yapın bu sizin montaj yapımınızı etkiler daha canlı renkler vs ve ayrıca hikayeli oyunları grafiklere doya doya oynarsınız.
Böyle yapmanız iyi olur. Fakat aceleniz var ise ikisini de satıp iki adet 144hz 1920x1080p gamepower monitör alabilrsiniz.

Hayır, iki adet monitör alabilirsiniz. Neyini anlamadınız?
Kendimde olan monitörlerin 1 tanesini satıcam kardeşim. Monitör için 2500 TL bandından fazla veremiyorum.
Böyle yapmanız iyi olur. Fakat aceleniz var ise ikisini de satıp iki adet 144hz 1920x1080p gamepower monitör alabilrsiniz.
Kardeşim sen konuya hakim değilsin galiba herhalde 2 adet 1080p 144 hz monitörüm var zaten. Niye satıp tekrar aynılarından alayım :)

1080P oyun için 3070 arkadaşın dediği gibi fazla bir ekran kartı. 2K tercih edilebilir.

Ben monitör konusunu şu şekilde yapayım o zaman. Ekran kartı siparişi verdikten sonra PC ile ilgili hiçbir upgrade yapmayacağım. Dolar çıktıkça çıkıyor çünkü. Ölü piksel olan monitörümü 2. ekran olarak kullanayım. Diğerini satıp 2K 165 HZ gibi olan modellerden 1 tane alayım ne dersin ustam?

Kendimde olan monitörlerin 1 tanesini satıcam kardeşim. Monitör için 2500 TL bandından fazla veremiyorum.
Bak şimdi, bir anlaşamadık gibi oldu :D Neyse. Şimdi bir kaç seçeneğin var. Ya birini satarsın, 144hz 1920x1080p bir monitör alırsın ve para biriktirip diğerini de satıp 4k bir monitör alırsın. Ya ikisini de satıp iki adet 144hz 1920x1080p monitör alırsınız. Ya da birini satıp 144hz 1920x1080p bir monitör alıp öyle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Size iki seçenk verdim şu anda iki monitörünüzü satarak bu iksini alabilirsiniz bence 2K ve 1080P olmak üzere 165Hz ve 240Hz değer sunmakta ayrıca kavisli olması ve G-Sync FreeSync gibi özellikleri bulunmasıda ayrıca güzel Gamepower alacağıma bunu alırım.

Bak şimdi, bir anlaşamadık gibi oldu :D Neyse. Şimdi bir kaç seçeneğin var. Ya birini satarsın, 144hz 1920x1080p bir monitör alırsın ve para biriktirip diğerini de satıp 4k bir monitör alırsın. Ya ikisini de satıp iki adet 144hz 1920x1080p monitör alırsınız. Ya da birini satıp 144hz 1920x1080p bir monitör alıp öyle kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bir tanesini 1000-1200 TL bandında satıp 2k 144 HZ tarzında alsam daha iyi değil mi ?

Bir tanesini 1000-1200 TL bandında satıp 2K 144 HZ tarzında alsam daha iyi değil mi?

Size iki seçenek sundum toplam 5300 tutuyor toplam iki monitör'ü 2, 5 3K satış yapsanız 2, 5 2K bir para ödersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı