i7 9700K 65-80 derece normal mi?

SxPert

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
Benim bir sorunum var. Tabii benim gözlemlediğim kadarıyla bir sorun bu. Sadece sorun mu, değil mi diye sizlerden bilgi almak istiyorum.
i7 9700K işlemcim var. Kasam GamePower Warcry bir kasa. Kasamda ASUS ROG STRIX 360mm Sıvı soğutma bulunuyor. Resimlerde göreceksiniz. Sıvı soğutma kasanın arkasından 3, fan içeriden de 3 fan; toplamda 6 fan ile destek görüyor. Bilgisayara yeni format attım 1 ay falan oluyor. FPS oyunlara hiç giriş yapmamıştım formattan sonra. Geçen, PUBG gireyim dedim. Dikkatimi çekti, işlemcim 65-80 arasında ısınıyor. OC yapmadım, normal. Sadece Turbo'da böyle. Öncesinde ise 48-60 arası değerlerde hareket ediyordu. Formattan sonra veya farklı bir hangi durumdan dolayı böyle bir ısınma olabilir. Veya bu değerler normal mi?

Kasa fanlarına gelecek olursak. Alttaki 3 adet fan havayı içeri alıyor.
Yan tarafta sıvı soğutmada bulunan 6 fan dışarıdan içeri alıyor havayı. Radyatöre dışardaki fan hava veriyor, içerdeki fan ise içeri çekiyor; yani 6 adet fan da tek yöne üflüyor.
Üstteki 3 fan ise içerdeki havayı dışarı atıyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-12 at 23.10.17 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-12 at 23.10.17 (1).jpeg
    127,2 KB · Görüntüleme: 49
  • WhatsApp Image 2021-05-12 at 23.10.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-12 at 23.10.17.jpeg
    134,1 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Hava akışınız çok iyi, güzel bir sistem fakat bu kadar soğutmaya gördüğünüz değerler ciddi yüksek değerler. Stok fan kullanıyor olsanız kabul edilir ama bu durumda kabul edilebilir değerler değil.
Format bu tarz durumları çözmez. Termal macun yenileyin.

360mm sıvı soğutma için 80 derece yüksek termal macunlar en son ne zaman yenilediniz?
4 - 5 ay önce değiştirdim kardeşim. Yine değiştirebilirim sorun değil ama ondan oldugunu düşünmüyorum.
böyle bir soğutma sistemi için çok fazla bir değer fakat bir sorun değil normal değerler bir sıkıntı çıkmaz
Aynen sorun çıkarmazda işte kafama takıldı

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı