i7-9700K alınır mı?

Bence nesil 12 intel al. Yanına RTX 3090 X Trio al bitsin bu iş.
Ama bu özelliklerde hazır sistem bulman çok zor. Bence Amazon'dan topla...

ilk link tam aradığın tarz(RTX 3080 yeterli olur)

ikincisi ise işlemci olarak kat ve kat daha iyi ama bunun ekran kartı AMD.

Son düzenleme:
Bence nesil 12 Intel al. Yanına RTX 3090 X Trio al bitsin bu iş.
Ama bu özelliklerde hazır sistem bulman çok zor. Bence Amazon'dan topla...

İlk link tam aradığın tarz(RTX 3080 yeterli olur)

İkincisi ise işlemci olarak kat ve kat daha iyi ama bunun ekran kartı AMD.

3080 bütçemin üstünde maalesef dediğim gibi monitör vs. daha alacağım ama 1. sistem aklıma yattı ileride 3090-3080s (çıktığında) alabilirim.
Yine yükte kalmak için uzun bir süre, sıcaklıkları düşük tutmaya bak o zaman.

Böyle bir üst segment bilgisayarda soğutması iyi olan bir kasada almak şart zaten. Olabilirse şu 13 fan takılabilen kasalardan almayı da planlıyorum. Dolarda zaten bayağı artıyor bilgisayarı satsam zarar bile etmem diye düşünüyorum.

3080 bütçemin üstünde maalesef dediğim gibi monitör vs. daha alacağım ama 1. sistem aklıma yattı ileride 3090-3080s (çıktığında) alabilirim.
evet. ilki rtx 3080 değil ama AMD nin son kalite minig ustadı performans canavarı ekran kartı ve yenilmez Ryzen 9 5900x var fiyatı da sana göre uygun. Bence bunu seçebilirsin. Ekipman olarak SteelSeries al bence.

Evet. İlki RTX 3080 değil ama AMD'nin son kalite minig ustadı performans canavarı ekran kartı ve yenilmez Ryzen 9 5900X var fiyatı da sana göre uygun. Bence bunu seçebilirsin. Ekipman olarak SteelSeries al bence.

Aklımda zaten ya SteelSeries ya da Logitech var. Monitör ASUS ya da BenQ 240Hz çift monitör yapmak var aklımda.

Böyle bir üst segment bilgisayarda soğutması iyi olan bir kasada almak şart zaten. Olabilirse şu 13 fan takılabilen kasalardan almayı da planlıyorum. Dolarda zaten bayağı artıyor bilgisayarı satsam zarar bile etmem diye düşünüyorum.

O 13 fanın hava sirkülasyon planını iyi çizmelisin, iyi bir sirkülasyon haritası çıkarabilirsen serin çalışacaktır ekran kartın.

Yanlış anlamayın ama, ablanız alacak size sistemi değil mi? Canınız ne isterse alıyormuş gibi göründü biraz, ablanız bir şey demeyecek mi dostum?

O 13 fanın hava sirkülasyon planını iyi çizmelisin, iyi bir sirkülasyon haritası çıkarabilirsen serin çalışacaktır ekran kartın.

Şimdi 13 fan alırsam sıvı soğutma nereye sığacak? Sıvı soğutma böyle bir sistemde şart mıdır?
Yanlış anlamayın ama, ablanız alacak size sistemi değil mi? Canınız ne isterse alıyormuş gibi göründü biraz, ablanız bir şey demeyecek mi dostum?

Biraz öyle gözüküyor ama kendisş bana bütçeyi söyledi :D gerisi bana kalmış. Haklısınız biraz da şımarıklık ettim.

Şimdi 13 fan alırsam sıvı soğutma nereye sığacak? Sıvı soğutma böyle bir sistemde şart mıdır?

Yani 5800X için fena olmaz, veya aşırı büyük bir kule tipi Corsair A500 gibi.

13 fan da fazla, adam akıllı 5-6 fan işini görür. Veya 7-8 hadi yerin var diyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı