Çözüldü i7-9700K bilgisayar birden yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustafasivil

Hectopat
Merhaba arkadaşlar;

1 sene önce topladığım bilgisayarımı 15 gün önceye kadar sorunsuz kullanıyordum. 15 gün önce ikinci bir monitör alıp bilgisayara bağladım. Ve aynı zaman Windows'un son güncellemesini indirdim. Bu iki olaydan sonra bilgisayarım daha önce olmadığı kadar yavaş işlemler yapmaya başladı. Neredeyse her şeyi denedim ancak bir çözüm bulamadım. Hatta en son format dahi attım hala aynı. Tarayıcıda bile bir siteye tıkladığımda anında açan bilgisayar 2 saniye bekliyor basit bir siteyi açmak için. YouTube videolarına tıkladığım 2-3 saniye bekleyip açıyor. Çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Sistemim;

İşlemci: i7 9700K.
Ekran kartı: RTX 2070.
RAM: 16 GB 3200MHz.
Anakart: TUF Z390 PLUS GAMING.
1.ekran: ViewSonic XG2530 FHD.
2.ekran: MSI G273Q QHD.

SSD'yi dediğiniz program üzerinden test ettim. Sonuçları aşağıdaki gibi.

Eki Görüntüle 1003258

SSD'nizin okuma yazması normal görünüyor hiçbir sıkıntı yok, son bir kez emin olmak için CrystalMarkİnfo üzerinden'de sağlık durumuna ve yüzdesine bakıp buraya atarsanız emin oluruz SSD'den olmadığına en azından içiniz rahat eder.

SSD'nizin okuma yazması normal görünüyor hiçbir sıkıntı yok, son bir kez emin olmak için CrystalMarkİnfo üzerinden'de sağlık durumuna ve yüzdesine bakıp buraya atarsanız emin oluruz SSD'den olmadığına en azından içiniz rahat eder.
1619974575106.png

SSD'nizin sağlık sonuçları normal görünüyor hatta ciddi şekilde iyi durumda SSD'den şüphe etmenize gerek yok sorun yazılımsal diye düşünüyorum çünkü RAM sıkıntıları genelde kendini görüntü vermemekle veya yarıda reset atmalarla gösterir, işlemci'dendir desek oran vermiyorum çünkü işlemci öyle bir iki günde bozulup yavaşlayacak bir şey değil özellikle'de arkada çalışan yani zorlayan program bile yokken böyle olması yazılımsal olduğunu gösteriyor bana. Zaten cidden rahat olun son zamanlarda Windows'un yazılımsal sıkıntıları var 3 aylık sistemim nisan ayı güncellemeleri sonrası saniyelik takılmalar yapmaya başladı ve ben çok temiz kullanan birisi olmama rağmen sistemi yoran her gün bir şey indiren, sürekli kurcalayan birisi olmamama rağmen sadece Update sonrası öyle oldu sistemim, format atmama rağmen çözüm olmadı ama sonra geçti sizde rahat olun bence bir süre yeni güncellemeleri bekleyin sorun çok daha ileri giderse, aylar geçer hala devam ederse daha derine inip üstüne gideriz, forum hep burada zaten, ama konu hakkında başka fikirleri olan arkadaşlar yine konu altında bildirisini yapsınlar elimden geldiğince fikrimi sundum kolay gelsin.

SSD'nizin sağlık sonuçları normal görünüyor hatta ciddi şekilde iyi durumda SSD'den şüphe etmenize gerek yok sorun yazılımsal diye düşünüyorum çünkü RAM sıkıntıları genelde kendini görüntü vermemekle veya yarıda reset atmalarla gösterir, işlemci'dendir desek oran vermiyorum çünkü işlemci öyle bir iki günde bozulup yavaşlayacak bir şey değil özellikle'de arkada çalışan yani zorlayan program bile yokken böyle olması yazılımsal olduğunu gösteriyor bana. Zaten cidden rahat olun son zamanlarda Windows'un yazılımsal sıkıntıları var 3 aylık sistemim nisan ayı güncellemeleri sonrası saniyelik takılmalar yapmaya başladı ve ben çok temiz kullanan birisi olmama rağmen sistemi yoran her gün bir şey indiren, sürekli kurcalayan birisi olmamama rağmen sadece Update sonrası öyle oldu sistemim, format atmama rağmen çözüm olmadı ama sonra geçti sizde rahat olun bence bir süre yeni güncellemeleri bekleyin sorun çok daha ileri giderse, aylar geçer hala devam ederse daha derine inip üstüne gideriz, forum hep burada zaten, ama konu hakkında başka fikirleri olan arkadaşlar yine konu altında bildirisini yapsınlar elimden geldiğince fikrimi sundum kolay gelsin.
Ben de en son format atıp tüm güncellemeleri de Mayıs sonuna kadar durdurdum. Mayıs ayında çıkacak güncellemeyi bekleyeceğim artık. İlgilenip zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Merhaba;
Ekstra hiçbir şey yapmadığım halde bugün bilgisayarı açtığımda her şey düzelmişti. Çok ilginç gerçekten o kadar yöntem denedim olmadı sonrasında kendi haline bıraktım düzeldi. :)
konuyla ilgilendiğindiniz için haberdar etmek istedim.

Hocam çok sevindim inan, bu tür şeyler de bilgisayara hiçbir şey yapmadığınıza emin iseniz, hiç dokunmayın zaten bazen yazılımsal olabiliyor bu tür şeyler, format falan uğraşmayın bakın düzelmiş yemin ederim sevindim kolay gelsin 😃🥳

Yeni konular

Geri
Yukarı