Çözüldü i7-9700K Değişken İşlemci Sıcaklığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YusufA

Hectopat
İşlemcim açılışta 60 derecelerde açılıyor sonra 40 45 dereceye düşüyor. Sorun işlemci sıcaklığı çok ani değişiyor 45 dereceyken bir anda 65-78 arası derecelere fırlıyor geri iniyor sonra. Termal macunu ve sıvı sogutmamı yeniledim sorun bundan sonra oldu. İlk başta termal macunu fazla kullanmışım bundan sanıyordum temizleyip tekrar az bir miktar sürdüm ama düzelmedi. İşlemci 9700k, sıvı soğutma Corsair H115i RGB Platinum, thermal macun da Cooler Master maker nano.

Çözüm
Macunu fiber bezle ve alkolle 3 kere temizleyip tekrar sürdüm düzelmedi format atıp temiz kurulum yaptım. Şu an 39 45 arası boşta. Sorun çözüldü formatla. Belki macun kendine 1 2 günde geliyor bilmiyorum. 2 gün sonraki sabah değerler böyle.
Bende 80 dereceleri geçtiği oluyor soğutucum felanda gayet iyi eski sogutucum bunun bi alt versiyonu h115i rgb pro_Onda hiç bi sıkıntım yoktu sonradan ya soğutucuyla alakalı yada yada sisteme bişey oldu.

Değerleri yanlış okumuşum kullandığınız macunun termal iletkenliği çok iyi.
Büyük ihtimal uygulama hatası mevcut. Montaj tam olmamış olabilir. H110 var bende 4.1ghz ryzen 5 60 derecenin üzerini görmüyor.

Kullandığınız termal macunun iletkenlik seviyesi nedir?
Bunu bilmiyorsanız ürünün satış linkini paylaşsanız olur.
Macundan macuna çok değişken iletkenlik değerleri var çünkü. Kimi macun kiminden 10-20 kat daha iletken olabiliyor.
Reis ben vatandan rampage marka bi macun almıştım.Cooler master pro alsam degerlerim kaç derece düşer acaba?

Reis ben vatandan rampage marka bi macun almıştım.Cooler master pro alsam degerlerim kaç derece düşer acaba?

Onun ne kadar düşeceğini bilmiyorum. Ama her macunun arkasında termal iletkenlik değerleri yazar. 5w/m.k olandan aşağısı düşük performans sınıfına girer artık.
Konu sahibinin kullandığı macun 11w/m.k mesela.

Macunu fiber bezle ve alkolle 3 kere temizleyip tekrar sürdüm düzelmedi format atıp temiz kurulum yaptım. Şu an 39 45 arası boşta. Sorun çözüldü formatla. Belki macun kendine 1 2 günde geliyor bilmiyorum. 2 gün sonraki sabah değerler böyle.

Dosya Ekleri

• 20190721_010335.jpg
    20190721_010335.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 70
  • 20190722_055931.jpg
    20190722_055931.jpg
    942,9 KB · Görüntüleme: 59
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı