i7 9700K-H115i yüksek sıcaklık sorunu

Speedi

Decapat
Selamlar,

i5 6700K ve stok fan kullancısıydım ve kullandığım süre içerisinde şikayet edebileceğim bir sorunla karşılaşmadım. Dün itibariyle 9700K ve Corsair H115I sıvı soğutucu kullanmaya başladım. Bilgisayar masaüstünde hiçbir şey yapmıyorken 55-60 derece. Oyunlarda 90 95'e çıkıyor. Bilgisayarı açarken bazen CPU over temperature hatasıyla karşılaşıyorum ve işlemci fazla sıcak olduğu için fanlar fazlasıyla sesli. En kötüsüyse sorunun işlemciden mi soğutucudan mı yoksa bu iki parçayla problem yaşayan başka bir donanımdan mı olduğunu anlayamıyorum. Daha önce başına gelmiş ya da bunun tespitini yapıp yardımcı olacak bir üstad varsa yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    9,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,

i5 6700K ve stok fan kullancısıydım ve kullandığım süre içerisinde şikayet edebileceğim bir sorunla karşılaşmadım. Dün itibariyle 9700K ve Corsair H115I sıvı soğutucu kullanmaya başladım. Bilgisayar masaüstünde hiçbir şey yapmıyorken 55-60 derece. Oyunlarda 90 95'e çıkıyor. Bilgisayarı açarken bazen CPU over temperature hatasıyla karşılaşıyorum ve işlemci fazla sıcak olduğu için fanlar fazlasıyla sesli. En kötüsüyse sorunun işlemciden mi soğutucudan mı yoksa bu iki parçayla problem yaşayan başka bir donanımdan mı olduğunu anlayamıyorum. Daha önce başına gelmiş ya da bunun tespitini yapıp yardımcı olacak bir üstad varsa yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.
Sıvı soğutma bloğunu tam oturtmamış veya işlemci ile temas edeceği yerde bulunan koruyucu bandı sökmemiş olabilirsiniz. Bunları kontrol edip tekrar deneyebilir misiniz?

Corsair link yükleyip ayarları kurcala pompa hızına falan bak. Olmazsa kurulumu kontrol et. O da olmazsa soğutucuyu geri gönder.

Az önce eski kullandığım stok fanı taktım ve hiç bir problem yaşamıyorum masaüstünde 30 un üzerine çıkmadı sıcaklık. Aldığım 115i arızalı ya da ben monte kısmını pek başaramadım. Radyatör fanları dönüyor fakat pompanın çalışıp çalışmadığından emin değilim. Sanırım satın aldığım yerle iletişime geçip yardımcı olmalarını isteyeceğim üstadlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı