i7 9700K için 300-400 TL soğutucu önerisi

artichook

Decapat
9700K ve RTX 2060 AMP aldım. İşlemciyi son anda elime para geçmesiyle 8600K'dan 9700K'ya çıkarmış bulundum. Kasam Zalman Z11 Plus modeli. OC işlemine gerek olmaz diye düşünüyorum ama hem blender hem Ae renderi alıyorum. Aynı zamanda uzun saatler oyun oynuyorum hafta sonları, 12 saate yakın açık kalan bir bilgisayar olacak.
Sorun şu ki maksimum 300-400 gibi bir bütçem kaldı, nasıl bir soğutucu tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutmadan vazgeçip Noctua al derim

Xigmatek üç bakır borulu pek değilmiş. MSI için kim onu demişse yanlış düşünüyor. Soğutucu bloğu baya ağır ve üzerindeki fan oldukça kalitedir. Test sonuçları bir Noctua NH-D15 kadar olmasa da oldukça iyi seviyededir.

Önerdiğim MSI haricinde fiyat performans olarak 6 bakır ısı borulu Hyper 612 veya Windale 6 alınabilir.

Daha önceden yapmış olduğum önerimin her zaman geçerliliği söz konusu olmaz ki. Fiyatlar değişiyor o an ki ürünler değişiyor. Bir sürü etken devreye giriyor zamanın şartlarına göre yorum yapıyorum. Eğer o mesajımı dikkate alıyorsan üstteki alternatif önerilerimi değerlendirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı