i7 9700k için Anakart Önerisi

Rakuyy

Hectopat
Yer
istanbul
İşlemcim i7 9700K, bütçem 1000-1500TL. Kaliteli ve fiyat performans açısından beni üzmeyecek bir anakart önerisi istiyorum. Araştırmalarım sonucunda gigabyte aorus pro'yu buldum. 1450 TL fiyatı indirimle 1200'e alabilirim diye düşünüyorum. Sizce doğru bir tercih mi olur? Bu fiyat bandında alabileceğim daha iyi bir anakart var mı, varsa önerebilir misiniz?

MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon AC. bende de i7 9700K var, bu anakart ile birlikte kullanıyorum. BIOS'tan Game Boost açınca çekirden hızını 5 Ghz'e çıkartıyor, uğraştırmıyor OC ile 🙂
Değerli yanıtınız için teşekkür ederim.Direkt kullanıcı yorumu daha önemli benim için gigabyte ın biosu hakkında yorumları görünce yüzüm ekşidi baya bu yorumunuz rahatlattı beni tek tuş ile oc genelde default kullanacaktım zaten oyun oynarkende açarım bu özelliği.Pusuya yatıyorum indirim kovalıycam 1300 bandına hiç indimi bu anakart hb üzerinde vb ne kadara satın aldınız ?

Değerli yanıtınız için teşekkür ederim.Direkt kullanıcı yorumu daha önemli benim için gigabyte ın biosu hakkında yorumları görünce yüzüm ekşidi baya bu yorumunuz rahatlattı beni tek tuş ile oc genelde default kullanacaktım zaten oyun oynarkende açarım bu özelliği.Pusuya yatıyorum indirim kovalıycam 1300 bandına hiç indimi bu anakart hb üzerinde vb ne kadara satın aldınız ?
Ben her zaman Gigabyte kullandım. Şuan bende Ryzen 2600 var o yüzden o düzeyde olan Aorus B450 M kullanıyorum. Ayrıntılı özelliklerini mühendis değilim bilemem ama Bios'u basit ben hiç anlamazdım ama basit kullanımı var Ram hızını falan ayarladım kolaylıkla. Ben hala O.C nasıl yapılır bilmem hayatımda hiç ihtiyacım olmadı hiç yapmadım. Eğer gerçekten O.C ihtiyacın varsa onu çatır çutur öğrenirsin zaten. Lakin sana şöyle söyleyim. Bir anakartı 2 3 kere bavul içinde yurt dışına götürmüş getirmiş hor kullanmış biri olarak Gigabyte hepsinden sağlam ürün üretiyor. Dayanıklı ve hızlı. Bana sorarsan eğer güncel modellerden uygun fiyatlısını ve tam ihtiyacın kadar olanı al. Pc'yi kurduktan ve kullanmaya başlayıp oyunlara girdikten sonra Bios aklına gelmeyecek bile. Ben sistemi yenilerken uygun ve en güncel parçaları seçtim. Biraz pahalıya geldi tabi ama memnunum her hepsinden. O.C gibi meselelere takılma zaten elinde 9700K var O.C yetersiz kalan işlemciler için gerekli yani..

Rica ederim. Ben 1400 TL'ye Vatan'dan aldım Şubat ayında. 1300 bandına düştüğünü görmedim maalesef.
Anakart üzerinde 8+4 pin cpu güç kablosu mevcut siz bütün pinlere güç kablosunu taktınızmı güç kaynağım corsair hx750i platinium 4+4 pin cpu kablom var 12 pin dolmadan game boost çalışmıyor gibi birşey okudum ben umarım yanılıyorumdur

HX750i PSU'da iki tane 4+4 Pin EPS Connector yani CPU kablosu mevcut olduğundan üst seviye 8+4 CPU güç girişli anakart sıkıntı çıkarmaz.
Cahilliğime verin psunun arkasında cpu takılacak 4+4 giriş var sadece eps connector dediğiniz şey molexten cpu girişimi oluyor yani güç kaynağıyla geliyor doğrumu anladım 1 gün önce sipariş etmiştim güç kaynağını bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı