i7 9700K İle Asus TUF 370-Plus Gaming Anakart Uyumlu Mu?

SilviaTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar. Ben yaklasik 1 hafta once Asus Tuf 370-Plus Gaming anakarti siparis verdim. Simdi ise i7 9700K islemci alacagim fakat anakartin sadece 8. nesil islemci destekledigini ogrendim. Fakat BIOS'a update atarik ileri seviyedeki yani 9. nesil islemcileri kullanabilecegimi ogrendim. Simdi sorum ise, eger ben i7 9700K alip bu anakarta takarsam uyumlu olur mu? Islemciyi taktigimda BIOS update'ini USB bellek ile yapabilir miyim i7 9700K'yi takip?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın I/O kısmında BIOS Flashback butonu yoksa yapamazsınız, ki bahsettiğiniz anakartın hem Z370 hem de H370 modelinde yok bu buton. Aldığınız yerden rica edip BIOS update yapmalarını isteyin, yapmazlarsa Asus servisine götürüp orada yaptıracaksınız.

Merhaba arkadaslar. Ben yaklasik 1 hafta once Asus Tuf 370-Plus Gaming anakarti siparis verdim. Simdi ise i7 9700K islemci alacagim fakat anakartin sadece 8. nesil islemci destekledigini ogrendim. Fakat BIOS'a update atarik ileri seviyedeki yani 9. nesil islemcileri kullanabilecegimi ogrendim. Simdi sorum ise, eger ben i7 9700K alip bu anakarta takarsam uyumlu olur mu? Islemciyi taktigimda BIOS update'ini USB bellek ile yapabilir miyim i7 9700K'yi takip?
BIOS update muhtemelen USB ile yapabilirsiniz. Anakartınız o özelliği destekliyor ise yani. Eğer desteklemiyorsa 8.nesil işlemcisi olan bir arkadaşınıza gidip BIOS update yaptırabilirsiniz. Son bir seçenek ise teknobiyotik, sinerji gibi bilgisayar firmalarına yaptırabilirsiniz veya direkt ASUS’a gönderebilirsiniz.

Keşke Z-390 çipset alsaydın almışken ama almışsan BIOS update yaparak halledebilirsin bunun için 8.nesil işlemciye ihtiyacın var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı