i7 9700K işlemcinin frekansı %100 kullanımda 4300 MHz'ye düşüyor

Ringwraith545

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Crucial 16gb (2x8) Ballistix 3200mhz Cl16 Ddr4 Ram
Ekran kartı
Palit Nvidia GeForce RTX3070 Gaming Pro OC
Anakart
MSI Z390 GAMING PLUS
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-9700K CPU
i7 9700K CPU'yu 5GHz'e adaptive voltage ve dynamic CPU ratio mode seçerek overclockladım.
BIOS ayarları:
CPU ratio apply mode: All Core.
CPU ratio: 50.
CPU ratio mode: Dynamic mode.
CPU ratio offset when running AVX: -2
Ring ratio: 47.
Eist: Enabled.
Enhanced Turbo: Auto.
Intel C-state: Disabled.
CPU base clock: 100.
CPU Core voltage apply mode: Adaptive mode.
CPU Core voltage: 1.320
CPU over current protection: 140%
Geri kalanı Auto'da ve OCCT ile test yaptığımda çekirdek frekansları %100 kullanımda 4800 MHz olması gerekirken 4300MHz'e düşüyor, çekirdek sıcaklıkları 65-70 C derecede. Stres testi yaparken çekirdeklerin 4800 MHz'de çalışması gerekmiyor mu bu ayarlar ile, sorun nedir sizce?

CPU ratio offset when running AVX: -2 Bu ayarı sıfır yapın
CPU ratio mode: Dynamic mode. Bu ayarı da dynamic harici kulağa mantıklı gelen bir şey ile değiştirin

CPU ratio offset when running AVX: -2 bu ayarı sıfır yapın.
CPU ratio mode: Dynamic mode. Bu ayarı da dynamic harici kulağa mantıklı gelen bir şey ile değiştirin.

Hocam AVX'i - 2 yapmamın sebebi stress testinde 4800 MHz alabilmekti ancak 4300 alıyor yani ona ulaşamıyor 0 yaparsam işlemci stress testinde 5000MHz almaya çalışacak ve yine 4300 de kalacak yani bir fark olmayacak CPU ratio Mode'u dynamic yapmamın sebebi de işlemcinin boşta iken tam frekansda çalışmasını istememem o yüzden öyle yaptım kusura bakmayın erken yazamadım ban yedim bilen arkadaşlara bir sorum var bu Core voltage mode u ne yapmalıyım adaptive 1.32 de kullanıyorum ancak işlemci Vcore yazdığım 1.32 değerini geçiyor adaptive + offseti nasıl kullanabilirim biri anlatabilir mi işlemcinin boştayken voltajın maksimum olmasını istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı